EPL: Internetis pakutakse tasuta sms-i saatmise võimalust

24. november 2004, 08:00

Viimasel ajal levib Eestis e-posti teel üleskutse, milles pakutakse võimalust mobiiltelefonile interneti vahendusel tasuta sms-e saata.

Inimese meilipostkasti laekunud internetilingil (sms.ac ? toim) tuleb huvilisel end vaid registreerida ning idee kohaselt peaks seejärel olema kõigil registreerunud kasutajatel võimalik saata oma sõpradele ning tuttavatele tasuta sms-e, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Tuleb siiski nentida, et päris tasuta lõunaid ei ole olemas,? kommenteeris võimalust Tele2 meedia- ja sisuteenuste juht Andres Jõesaar.

?Nii nagu kõneteenuste puhul on ka sms-ide saatmiseks rahvusvaheliste operaatorite vahel vaja roaming-lepingut. See tähendab, et poolte vahel määratakse ära võrku saadetava ja sealt väljuvate sms-ide edastamise tingimused. Aastaid tagasi said säärased tasuta sms-i saatmise portaalid töötada tänu sellele, et sms-roaming?u tulud ei olnud eriti olulised. Tänaseks on olukord kardinaalselt muutunud,? selgitas Jõesaar.

Radiolinja Eesti kutsus sääraste pakkumiste puhul ettevaatusele. ?Meie soovitus on, ei selliste pakkumiste puhul ei saa kunagi olla kindel, et asi toimib. Alati tuleb jälgida täpselt n-ö peenet kirja. Asjasse tuleks suhtuda ettevaatlikult, kui on palutud lisada oma meiliaadress ja andmed. Lubatud kokkuhoid võib hiljem väljenduda hoopis tohutus spämmis.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing