28. detsember 2004 kell 22:00

Küünlad loovad kontorisse hubaseid valgusesaari

Tarvitseb kas või üks küünal süüdata, kui ruumi ilme muutub ? olgu tegemist kodu või kontoriga.

Flora Kadrina ASi sortimendis on kõige ilusamad kristallsteariinküünlad, mis põlevad väga omapäraselt ? leek jääb nagu jäälilledest kausikesse, millest kumab tuli läbi.

?Meie toodangust on ehk veel huvitavamad mosaiikküünlad, milles parafiinitükid läigivad kui marmelaad, ja kraasitud pinnaga küünlad,? sõnab Flora Kadrina ASi kvaliteedijuht Marika Karuks.

Olenevalt suurusest on Flora parafiinküünalde põlemisaeg 1,5 kuni 500 tundi. 500 tundi põlevad kvaliteedijuhi kinnitusel neljatahilised kõrged tahukad, mida neilt tellitakse pidulikke sündmusi (pulmad, juubelid jms) ilmestama.

On kasulik teada, et küünalde põletamisel peaks nende kaugus üksteisest olema vähemalt 10?15 cm, sest vastasel juhul võivad nad üksteiselt soojust saades deformeeruda, kalduda viltu või hakata tilkuma.

?Kvaliteetsed küünlad normaaltingimustes põledes ei tilgu ega tahma, kuid tuuletõmbuses võib seda juhtuda. Vältida tuleks küünalde põletamist soojusallikate läheduses.

Jämeda küünla puhul tuleks jälgida, et põledes nende serv tahti ära ei lämmataks. Liiga kõrge serv (rant) tuleks pehmes olekus terava noaga madalamaks lõigata. Küünlaäärt ei tohi vigastada, vastasel juhul kaldub sulavaha välja.

Kui küünal kipub tahmama, võib selle põhjuseks olla liiga pikk taht. Sobiv tahi pikkus on kuni 1,5 cm ? siis põleb küünal kauni leegiga ja pakub silmarõõmu,? kinnitab Karuks.

Iga küünal vajab kuumakindlat alust ? metallist, savist või klaasist. Talvisel ajal on kohasemad ehk valgust peegeldavad klaasist nõud.

Keraamik Ülle Rajasalu arvates võib küünlajalgadena kasutada mitmesuguseid dekoratiivvaagnad, kausse, lillevaase, kruuse. Tähtis on, et neil tekiks küünaldega mingi kooskõla ? kas värvis või vormis. Eriti meeldivad on toon toonis valitud kooslused.

Sisekujundaja Mari Jäätma kogemused näitavad, et nii mõnestki ruumist, kui seal avalama pilguga ringi vaadata, leiab kandiku või sekserialuse, millele oskab juba igaüks värvilistest küünaldest meeleolukaid kompositsioone kokku panna.

Flora küünlade sortiment ja hinnaskaala on lai ? väiksemad maksavad alates 3 kroonist ja suured, viissada tundi põlevad neljatahilised tahukad 650 krooni. Keskmise suurusega küünalde hind on 30?50 krooni.

Autor: Tiina Kolk

Hetkel kuum