Christel Karits • 29. detsember 2004 kell 22:00

Lillepaviljoni nääripeole

Hotellide ja teatrite säravatele aastavahetuseballidele ning -revüüdele vastukaaluks võib vana aasta ära saata stagnaaja kolhooside hiilgeaegade vaimus.

31. detsembril toimub Tallinna Lillepaviljonis ?Kolhoosi nääripidu?, mis viib osalejad tagasi aega, kus maainimeste elu kolhoosides ja sovhoosides oli tunduvalt rikkam kui linlaste oma. Peeti suuri pidustusi, kuhu kutsuti esinema tuntud estraaditähti.

?Peolauad on kaetud 80. aastate rikkaliku menüü järgi. Lauad saavad olema lookas toidukoorma all,? tutvustab ?Kolhoosi nääripeo? projektijuht Katrin Luha.

Lillepaviljon on tema sõnul valitud peokohaks, kuna stagnaajal toimus sealt sageli aastavahetuse teleprogrammi edastamine.

Et tegu on suure kolhoosiga (peole mahub 300 inimest), on kultuuriinstruktorid firmast First Class Service kokku pannud kirju programmi, mille raames astub näiteks üles Ruja loomingu skandaalsema osaga Rein Rannap ja tantsulist osa veab Nõukogude Liidu teeneline kollektiiv Apelsin. Ringvaate tarvis on saadetud kolhoosielu uudistama teletäht Kalle Mihkels.

Korraldajad lubavad, et sel nääriööl hakkab juhtuma segaseid ja imelisi sündmusi, mille keskel peab korra tagama partorg, kes hoiab kõrgel kommunistlikku moraali.

?See-eest on ka taasiseseisvunud Eesti inimestele tuntud kolhoosiesimees tõeline rahvamees. Ta on suurejooneline pummeldaja ning annab omalt poolt programmile kirkaid värve,? avab Luha.

Igal endast lugupidaval kolhoosil oli oma taidlusrühm. Nii on selleks peoks korpulentsemad daamid rahvamajast loonud oma kolhoosi varietee. ?Aga kuna peolt on lubanud läbi astuda rajooni parteikomitee pealikud, siis on palgatud ka Viru varietee tasemel diivad esinema,? tutvustavad korraldajad.

Nääriööl tuleb Lillepaviljoni ka näärivana, kes hoolitseb, et perekondade pesamunad saaksid kingikotist head ja paremat.

Südaööl kihutab taevasse suurejooneline ilutulestik. Kolhoosipidu ei lõpe enne kella kuut hommikul.

?Vihjena võib öelda, et ?efluse baasil Tarbijate Kooperatiiviga on suudetud avada defitsiitsete jookide puhvet, kus heade tutvuste kaudu saab leti alt lääne kaupa,? ütleb Katrin Luha ja lisab, et kindlasti tuleb pika peo jooksul ette veelgi üllatusi.

Pileteid saab tellida telefonil 52 24 218 või 660 6058.

Hetkel kuum