Sirje Niitra • 17 jaanuar 2005

Esmar teatas valmidusest sõlmida Viimsi vallaga koolihoone rendileping

AS Esmar on valmis sõlmima Tallinna linnakohtu poolt esitatud kompromissettepaneku kohaselt Viimsi vallaga keskkoolihoone rendilepingu.

ASi Esmar tegevdirektori Kristjan Lahesalu sõnul on Esmar valmis täitma ka valla lisatingimust rendisuhte pikendamise osas enam kui aasta. ?Kõik objektiivsed takistused lepingu sõlmiseks on sellega kõrvaldatud,? lausus Lahesalu.

Tallinna linnakohus tegi möödunud aasta 29. oktoobril toimunud istungil Viimsi vallale ja ASile Esmar kompromissettepaneku sõlmida Viimsi keskkoolihoone kasutusleping, mille alusel kujuneks hoone rendi ruutmeetri hinnaks 30 krooni. Kuigi Esmar toetas kohtu kompromissettepanekut, seadis Viimsi vallavalitsus täiendava tingimuse, et vallal oleks võimalik rendilepingut aasta pärast pikendada. Ka selle nõude täitmiseks saatis Esmar möödunud nädalal vallale oma kirjaliku nõusoleku.

Viimsi koolihoone suurus on 9000 m2, seega kujuneb ühe kuu rendihinnaks 270 000 krooni. Samas vallas asuva lasteaiahoone rendi eest tasub vallavalitsus Esmarile 52 krooni ruutmeetrilt.

Viimsi vald pole alates 2003. jaanuarist ehk viimase kahe aasta jooksul tasunud keskkoolihoone kasutamise eest.

Kinnisvara investeeringute ja arendusega tegelev Esmar on Viimsi valla suurim kinnisvaraomanik. Ettevõttele kuuluvad teiste seas nn Viimsi keskuse hooned Kaluri teel, Viimsi lasteaaed, lao- ja tootmishooned Suur-Sõjamäel ja Viimsis ning laohooned Viimsis. Lisaks omab Esmar büroohooneid Pärnu maanteel ja Hansapanga peakontori kõrval Liivalaia tänavas. Esmaril on üle 1000 aktsionäri.

Hetkel kuum