ÄP fototoimetus • 17. november 2005 kell 22:00

Brandner alustab 56miljonilise trükiplaaditehase ehitamist Paidesse

Linnavalitsus lõpetab sel nädalal rajatava tehase krundi korrastamise endises MEKi kompleksis ja väljastab ehitusloa.

Linnavalitsus kehtestas eelmisel teisipäeval Tööstuse 13 kinnistu detailplaneeringu, mille alusel saab Brandner alustada tootmishoone projekteerimist ja ehitamist.

Paide linnavalitsuse ettevõtlusnõuniku Elena Sapi sõnul abistab linn Paidesse tehast rajavat ettevõtet, kuna Brandner investeerib tootmiskompleksi 56 miljonit krooni ja annab tööd 30 inimesele.

Investeeringute mahust hõlmab 25 miljonit ehitus, 30 miljonit kulub sisseseade soetamiseks ja paigaldamiseks ning kolm miljonit veepuhastussüsteemide väljaehitamiseks. Lisaks on ettevõttel kavas koostöös Paide linnaga taotleda EASist kuni 2,5 miljonit krooni toetust.

Ehitustööd plaanib ettevõte lõpetada 2006. aasta sügiseks. Aasta lõpp kulub uute seadmete paigaldamisele ja ettevõtte Tallinnast Paidesse ülekolimisele. Tootmist alustatakse 2007. aasta 2. jaanuaril.

Tehas hakkab töötama kahes vahetuses, andes tööd nii kohalikele kui ka Paidesse kolivatele inimestele. Paidest ja selle ümbruskonnast loodab ettevõte leida kolmandiku töötajaskonnast. Uued inimesed õpetatakse välja Tallinnas. Samas on ettevõtte 20 töötajat avaldanud valmisolekut koos peredega Paidesse kolida ja oma tööd jätkata.

Paide linnapea Kersti Sarapuu ütles, et Paide linn aitab Brandneri töötajatel aastaga korterid ja majad leida või majaehitust alustada. Eelkõige abistab linn kodu rajajaid planeeringute ja maaküsimuste lahendamisel.

Autor: ÄP

Hetkel kuum