Pesuärimehed võtsid üle Prantsuse pitsitootja

Erki Freiberg 04. aprill 2006, 00:00

Lauma ostis Põhja-Prantsusmaal Calais' linnas asuva pitsivalmistaja Desseille', mille pankrot kuulutati välja möödunud aasta novembris.

Lauma aktsiatest 85 protsenti kuulub Alta Capitali nimelise investeerimisfirma kaudu Indrek Rahumaale, Andres Rätseppale, Toomas Leisile ja Suurbritannia investorile John Bonfieldile.

Alta Capitali üks omanikest Andres Rätsepp ei leidnud mahti teemat kommenteerida. Teine suuaktsionär Indrek Rahumaa viibib praegu välismaal puhkusel ja tema telefon oli eile välja lülitatud.

Kidakeelseks jäi ka Toomas Leis. "Võib öelda, et tehing leidis aset mõne kuu eest. Rohkem ei saa ma midagi öelda, sest meil on kokkulepe, et teemat kommenteerib ainult Indrek Rahumaa," lausus ta.

Lauma juhataja Edgars Stelmahers märkis eile, et Desseille'st saab ettevõte arengukeskus, mis hakkab tegelema uute toodete väljatöötamise ja disainiga. Desseille' pitsivabrikus töötas 237 inimest, kellest sadakond säilitas töökoha ka pärast ülevõtmist.

Eelmisel aastal suurenes Lauma käive 18 protsenti, ulatudes 530 miljoni kroonini ja ettevõte eksportis 83% toodangust.

"Käibe kasvu taga on suurenenud eksport Venemaa, Suurbritannia, Valgevene, Poola ja Balti turgudele," ütles Lauma juhataja.

Tema kinnitusel on Laumal koostöölepingud tunnustatud Prantsuse tootjatega, kes müüvad oma tooteid niisuguste tunnustatud brändide all nagu Barbara, Christian Dior, Etam, Morgan, Ravage, Scandale, Lise Charmel ja Le Bouget.

Samuti on Lauma alustanud koostööd sakslaste Naturana ja austerlaste Luvaga, mis omakorda teevad koostööd Suurbritannia kaubandusketiga Marks & Spencer.

Esimese sammu Lauma omandamiseks tegi Alta Capital 2004. aasta mais, kui 200-300 miljoni krooniga osteti 76,7% Lauma aktsiatest.

Lauma valmistab naistepesu, meditsiinisidemeid, kardinaid ja teisi tekstiiltooteid, andes tööd rohkem kui 1300 inimesele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing