PM: Viru hotell süüdistab linna ehitusloaga venitamises

01. september 2006, 08:02

Viru hotelli juurdeehitist rajada sooviv firma süüdistab linna tahtlikus viivitamises.

Ettevõtte esindaja väitis halduskohtus, et linn tellib erinevaid ekspertiise eesmärgiga lükata edasi otsustamist, kas Viru poega lubada või mitte, kirjutab Postimees.

'Selle otsusega (ehitusloa andmise või selle andmisest keeldumisega – toim) viivitatakse poliitiliselt, sest see on ebamugav otsus,' lausus hotelli 17-korruselist juurdeehitist rajada sooviva ASi Uus Viru advokaat Andres Suik eile halduskohtus. 'Mõnus on tellida ekspertiise ja jätta otsus langetamata.'

Uus Viru soovib, et kohus sunniks linnaplaneerimise ametit langetama otsust, kas firmale väljastatakse ehitusluba või mitte. Seni on amet teatanud, et lõplikku otsust langetada ei saa, kuna selleks on vaja tellida mitu ekspertiisi.

Kohus langetab otsuse 15. septembril. Suik väitis, et linn on rikkunud viivitades ehitusseadust, mille kohaselt peaks linnaplaneerimise amet 20 päeva pärast ehitusloa taotluse esitamist vastama, kas väljastab loa, keeldub väljastamisest või nimetab ekspertiisid, mis tuleks enne otsuse langetamist teha.

Linna esindanud advokaat Aivar Pilv ütles, et linn ei ole seadust rikkunud ja neil on õigus tellida ehitusloa väljastamise otsustamiseks ekspertiise.

Ta viitas ka linnavalitsuse 17. mai otsusele, mille järgi tuli hinnata ehitise keskkonnamõjusid ning tellida linnaehituslik ekspertarvamus ja juriidiline analüüs.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing