23. september 2006 kell 11:18

Valijamehed oma valikutes kindlad

Esimese hääletusvooru lõpuminutitel on valijamehed oma valikutes ja veendumustes väga kindlad.

Valijamees Koit Prants:" Minu eelistus kuulub loomulikult president Arnold Rüütlile. Täna pole meil siin tegemist võrdväärsete heitlusega, sest Rüütel on Ilvesest lihtsalt peajagu üle." Samuti ei pea Prants selleaastast valimiste kampaaniat mitte millekski. " Aasta aega on juba toimunud Rüütli vastane antikampaania, seda ei saa nimetada normaalseks kampaaniaks."

Ain Seppik, valijamees: "Mõlemad kandidaadid on võrdväärsed. Ma usun, net president saab valitud esimese hääletusega. Eestil on vaja sellist presidenti, kes lähtuvalt põhiseadusest viiks riiki edasi ja ma usun, et nii Rüütel, kui ka Ilves on mõlemad selleks väga sobivad."

Imre Sooäär: "Mina pooldan Ilvest. Tänast päeva võib kokku võtta Tõnis Mäe Koidu sõnadega….nüüd on aeg selg sirgu lüüa!....Nüüd on selleks tõesti aeg, pea 15 aastat hiljem. Mäletan kui 88 aastal kogunesime ka kõik hirveparki. Meil ei lubatud sinna minna, aga me läksime ikkagi. See oli ju ohtlik. Praegu on sarnane seis. Inimesi ähvardatakse ja hirmutatakse. "

Kahte erinevat laulupidu Estonia ümbruses kommenteerides teatab Sooäär: "Üks laulupidu oli tõeline, seal olid inimesed südamega ka südamest. Teise näol oli tegemist vaid kokku klopsitud ja poolkohustusliku esinemisega. "

Sooäär on kindel, et täna valitakse president. " Kas just esimese hääletusega, aga täna kindlasti."

Ken-Marti Vaher pooldab Ilvest ja usub, et Rüütlit täna tagasi ei valita. " Ma arvan, et Rüütel oleks pidanud ise tagasi astuma nagu seda tegi omal ajal Karl Vaino." Samuti ei arva Vaher, et Estonia ümbruses on tegemist kahe erineva laulupeoga. " Ma arvan, et need kes nii arvavad, need on need meie riigi kõige suuremad lõhestajad."

Hetkel kuum