Allüksuste peod tugevdavad ühtsustunnet

Triin Raestik 19. oktoober 2006, 00:00

Samas võivad kinnised üritused põhjustada meeskonna kapseldumist ja kontakti kaotamist teiste üksustega.

Proekspert ASi personalijuht Kaire Varrak selgitab, et Proekspert jaguneb kolmeks allüksuseks ja neil toimub ka omaette üritusi. Põhjuseks on enamasti suuremate projektide lõpetamise tähistamine või meeskonnavaimu tugevdamine ühistegevuste kaudu nagu koolitus, lõbus väljasõit või kultuuriüritus. Rühmad on käinud näiteks koos Soomes suusatamas ja Peterburis ekskursioonil.

Varrak juhib tähelepanu, et kinnised üritused tugevdavad küll meeskonnavaimu, kuid võivad põhjustada ka meeskonnakeskset kapseldumist ja kontakti kaotamist teiste rühmadega. Hea oleks, kui töövõite tähistataks ka koos, siis ei teki rühmade vahel suhtlusbarjääre. Seetõttu liigutakse Proeksperdis pigem selles suunas, et üritused oleksid avatud ja ka teiste rühmade töötajad seal alati teretulnud.

"Tihe sotsiaalne lävimine tugevdab kindlasti meeskonnatööd. Lisaks koos töötamisele tunnevad inimesed end firmas koduselt, klubiline õhkkond vähendab aga tööstressi," möönab Varrak.

Elcoteq Tallinn ASi kommunikatsioonijuht Jaanus Pauts lausub, et Elcoteq Tallinnas on allüksuste üritustest suuremat rõhku pandud pigem kõiki ettevõtte töötajaid ühendavatele ühisüritustele.

Näiteks toob ta Elcoteq Tallinna perepäeva, mis toimus sel aastal Loomaaias ja kus osales rohkem kui 6000 Elcoteq Tallinna töötajat peredega.

Iga-aastane kogu ettevõtet hõlmav üritus on ka uisupäev. Lisaks toetatakse erinevatest spordiüritustest osavõttu.

Pauts ütleb, et olenevalt allüksusest ja selle aktiivsusest varieerub ka ühiste ürituste hulk. "Alati on töötajaid, kes sooviksid, et erinevaid üritusi oleks veelgi rohkem. Kuid ettevõtte seisukohalt on oluline jälgida, et see ka ettevõttele kasulik oleks," märgib ta.

Elcoteq Tallinna poolt finantseeritavad allüksuste ettevõtmised on näiteks osakondade strateegiapäevad, jõulupidu ja tööjuubelite tähistamine.

Lisaks on erinevatel ettevõtte tooteliinidel oma projektidega seotud üritused. Korraldatakse nii-öelda kick-off koosolekuid, ajurünnakuid ja sageli projekti lõpetamise tähistamiseks ka mõnusaid väljasõite.

Pauts toob välja, et eraldi üritused on Elcoteqis seotud Voka lastekoduga, mida Elcoteq Tallinn toetab. Korraldatakse erinevaid üritusi, näiteks jõulupidu, ühised väljasõidud, ettevõtte ja lastekodu külastused koos lastekodulastega, kus lisaks usaldusisikutele osalevad ka vabatahtlikud Elcoteq Tallinn ASist. Suure osa nende ürituste kuludest kannab Elcoteq.

Küsimusele, miks üritusi korraldatakse-finantseeritakse, vastab Pauts, et inimestesse tuleb investeerida. Ta rõhutab, et lisaks koolitustele, mis moodustavad 8% kogu tööajast, on olulised ka ühisüritused, mis ühendavad meeskonda. See parandab töötajate motiveeritust, töötulemusi ja ka kogu ettevõtte majandustulemusi.

"Mida suurem on organisatsioon, seda olulisemad on ettevõtte korraldatavad ühisüritused.

Väiksemate seltskondade puhul tekivad mitteametlikud üritused nii või teisiti. Suuremate ettevõtete puhul tuleb sellele kaasa aidata," jagab Pauts kogemusi.

Hansapanga allüksuste üritused leiavad aset keskmiselt üks kuni kaks korda aastas, tavaliselt suvel ja aastavahetuse paiku. Põhiliselt on need meeskondlikud motivatsiooniüritused, mis aitavad hoida tiimitunnet ja tänada tehtud hea töö või saavutuste eest.

Tagasiside juba toimunud sündmustest näitab, et seda ülesannet on need üritused ka hästi täitnud: muljetamist ja head õhkkonda jätkub pärast pikaks ajaks.

Muidugi aitab see ka lähemaid kolleege paremini tundma õppida ning edaspidi on koostöödki parem teha. Mida loovamad ja töötajaid ennast rohkem kaasavad need üritused on, seda parem.

Coca-Cola HBC Baltikumis ollakse veendumusel, et ühisüritused on need, mis töötajaid ühendavad ja loovad rõõmsa ning ühtse tunde.

Allüksuste üritused toimuvad meil enamasti siis, kui on põhjust tähistada häid töötulemusi või kui on tegu mõne pühaga. Meil toimub nii üritusi, mis on alguse saanud töötajate initsiatiivist, kui ka üritusi, mida algatab juhtkond.

Juhtkonna eestvõttel korraldatakse Coca-Colas näiteks üritusi meie uusimatele töötajatele. Et hõlbustada nende ettevõttesse ja töösse sisseelamist, on värskeid kolleege viidud näiteks bowling'ut mängima.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:21

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing