Rootsi konverentsituristide silmis Eesti ei eristu

Triin Raestik 07. november 2006, 00:00

EASi turismiarenduskeskus viis läbi uuringu, et selgitada Eesti turupositsiooni Rootsi ettevõtete konverentsi- ja preemiareiside sihtkohana.

EASi turismiuuringute koordinaator Piret Kallas märkis, et Eesti kui konverentsipaiga tugevateks külgedeks Rootsi ettevõtete silmis on lähedus Rootsile, suhteliselt madal hinnatase, läänelik suhtumine ja heal tasemel spaad. Lisaks on Stockholmi inimestel kerge Eestisse reisida. Näiteks Malmö ja Göteborgi klientide jaoks on Eesti aga veel avastamata reisisiht.

Uuringust selgus, et Eesti kui konverentsipaiga müüki Rootsis takistab eelkõige see, et Stockholmi inimesed peavad Eestit liialt tavapäraseks sihtkohaks. Eesti ei eristu rootslaste silmis kodumaast ühegi põneva pakkumisega. Ka on paljud stockholmlased Eestis käinud ega pea seda korduvkülastuse jaoks piisavalt atraktiivseks.

Rootsi reisibüroode arvates suureneb lähiaastatel konverentsireiside müük Eestisse vaid juhul, kui siin pakutakse senisest aktiivsemalt uusi põnevaid ajaveetmisvõimalusi.

Miinustena nimetasid küsitletud ka Rootsiga sarnast kehva kliimat ja väheseid võimalusi võõrustada suurt hulka inimesi. Eestit peetakse sobivaks vaid väiksematele, umbes 30-liikmelistele gruppidele.

Seni on Eesti omale konverentsipaigaks valinud pigem kasinama eelarvega väikefirmad ja riigiasutused kui suurettevõtted. Samas aga kinnitasid reisibürood, et enamasti on Eestis konverentsireisil käinud kliendid oma reisiga rahul.

Eesti põhikonkurent konverentsipaigana on Riia, mõnel määral ka Peterburi, Soome linnad, Praha ja Budapest. Riia populaarsus on viimasel paaril aastal tunduvalt tõusnud tänu odavlennuliini avamisele ja aktiivsele turundusele Rootsis. Lätiga võrreldes peetakse Eestit aga läänelikumaks ja hinnatakse ka võimalust suhelda meie reisibüroode töötajatega rootsi keeles.

Süvaintervjuud Euroopa riikidesse konverentsi- ja preemiareise müüvate Rootsi reisifirmade esindajatega korraldas uuringufirma Tellas Consulting.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing