12. november 2006 kell 22:00

Häid büroopindu napib endiselt

Kuigi viimasel paaril aastal on kontoripindade uusehituse maht Tallinnas suurenenud, vajatakse kvaliteetseid pindu rohkem, kui on saada.

2006. aasta jooksul on turule oodata üle 30 000 ruutmeeter ajakohast kontoripinda, millest ca 1/3 valmib kesklinnas (Kaksiktorn, Foorum) ning ülejäänud äärelinna aladel.

Käesolevaks hetkeks on valmivate büroohoonete pinnad suures osas juba omaniku või rentniku leidnud ja nii mitmedki ettevõtted elavad uute projektide ootuslaines.

Kuigi parkimisprobleemid kesklinnas üha süvenevad, ei ole nõudlus sealsete büroopindade järele vähenenud ning on suhteliselt samal tasemel kui äärelinnas.

Kuna pakkumine kontoripindade turul suureneb, on omanikud sunnitud oma üürnike hoidmiseks järjest enam tegema investeeringuid pinna kvaliteedi säilitamiseks ning turul on hakanud juurduma arusaam, et haldamise paindlikkus on edukuse aluseks.

Suurenenud on pakkumine Tallinna kontoripindade turul, millele on sarnase tempoga järele tulnud ka nõudlus.

Võrreldes 2005. aastaga on üürihinnad ca 10-20% võrra tõusnud.

Kesklinna ajakohastes büroodes jäävad üürihinnad valdavalt vahemikku 200-250 kr/m2 kuus, äärealadel aga 160-200 kr/m2 kuus. Üksikute objektide puhul esineb ka kõrgemat üüri, ulatudes 260 kr/m2 kuus.

Hetkel kuum