Eesti Energia lõppklientidele jääb hinnatõus 0,2 protsendi piiresse

17. november 2006, 09:49

Eesti Energia elektrienergia hinnas
muudatusi ei tee, vastavalt Energiaturu Inspektsiooni poolt kehtestatud
metoodikale tõusevad järgmisel aastal minimaalselt vaid võrguteenuste hinnad.
Kõigile Eesti Energia lõppklientidele jääb hinnatõus kuni 0,2 protsendi
piiresse.

Hinnapakettide struktuur jääb võrreldes seni kehtinuga samaks ning hindade täpsustamine klientidele lisategevusi kaasa ei too.

Alates 2005. aastast kooskõlastab Energiaturu Inspektsioon elektrivõrgu ettevõtetele hinnad kolmeks aastaks koos iga-aastase hindade ülevaatamisega ja vajadusel muutmisega. Sel aastal on hindade üle vaatamine juba perioodi viimaseks s.o. kolmandaks aastaks.

Võrgutasude regulaarne täpsustamine põhineb elektrituruseadusel ja Energiaturu Inspektsiooni poolt välja töötatud metoodikal. Valemi olulisimad mõjutajad on tarbijahinnaindeks, võrguettevõtjale määratud kulude kokkuhoiu ülesanne, võrguettevõtja poolt mõjutamatud kulud (nt taastuvenergia ostukohustus) ja tarbimise kasvu prognoos.

Hindade täpsustamine toimub vastavuses elektrituruseaduse nõudega, mille kohaselt alates 2005. aasta kevadest on klientidele eristatud elektrienergia ja võrguteenuse hind. See muutus on eelduseks vaba elektrituru tekkimise võimaldamisele Eestis. Sarnane põhimõte kehtib enamikes avatud elektrituruga riikides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. November 2006, 09:49
Otsi:

Ava täpsem otsing