Tõhus treening vees

Mari Hiiemäe 24. november 2006, 00:00

Vesiaeroobika treeningstiili AquaTone testimine tegi tuju rõõmsaks ning andis mõnusa väsimuse. 50minutiline vesitreening pakkus tõhusat koormust kogu kehale, pingutus oli võrreldav jõusaalis tehtavaga.

Nonna Sarana, Arctic Fitness Club-i rühmatreener

Üks kõikide vesiaeroobika stiilide suur lisapluss nii-öelda kuivamaastiilide ees on rõõm veesolemisest. Vees sulistada on hea juba niisamagi, trenni kvaliteetsus aga aitab head enesetunnet tõsta.

AquaTone trenni teeb eriliseks spetsiaalsete plastist abivahendite kasutamine, mis kinnitati koormuse suurendamiseks käte ning jalgade ümber. Teadjamad ning kogenumad osalejad krahmasid trenni alguses hydrokickboxer'ite ning hydroboxer'ite nimelised asjandused ning sulpsasid harjunud ilmel vette.

Mina esmakülastajana sain kalda peal pisukese seletuse abivahendite olemusest ning treeneri näpunäited nende õigeks kinnitamiseks. Polnud seal küll mõelda midagi, kuid treeneri rõõmus "tere!" ning soe uudishimu minu varasemate vesiaeroobika-kogemuste vastu häälestas suhtumise juba alguses positiivsele lainele.

Treening pakkus minu rõõmsaks üllatuseks hoopis tugevamat koormust, kui teistes vesitrennides kogetud. Käte-jalgade hoogne liigutamine sai tänu abivahenditele tõhusama efekti. Sissejuhatav soojendus jätkus raskemate jõuharjutustega. Peagi oli uudishimu asendunud usina pingutusega.

Treeneri ergutavad hõiked innustasid püüdlikkusele. Koormuse astet reguleerisid osalejad ise. Treenitum viibutas jalgu nii, et varvas veest väljas ja sai suurema koormuse, kes hellakesem, tegi nagu suutis.

50 minutit sisaldas kerget soojendust, aktiivset harjutuste osa ning rahulikku lõdvestumist lõpus. Kompleksse lihastreeningu käigus võeti järgemööda läbi erinevad lihasgrupid: käed, jalad ning kerelihased.

Hoogne vees rassimine peletab küll igasuguse stressi.

Pean AquaTone'i üheks tugevamaks vesiaeroobika trenniliigiks. See on samm edasijõudnutele.

AquaTone trenni ei tasuks valida esimesena, võib-olla tuleks enne käia mõnes teises vesiaeroobika trennis.

Samas ei tasu seda tundi peljata. Vesiaeroobikasse mehi eriti sageli ei satu, kuna seda peetakse naistetrenniks ning need, kes sellest eriti midagi ei tea, mõtlevad, et see on pigem pensionäridele ning nõrga tervisega inimestele.

Tegelikult saab sellega tohutult suure koormuse, nii et seda võiks täitsa julgelt teha ka mehed. Piiranguid üldiselt pole, kui tervisega pole väga suuri probleeme. Treeningus võetakse läbi pea kõik lihasgrupid. Üldkoormus ning harjutuste kordamiste arv on päris suur. Tunni algul rõhutakse ülakeha ja käte tööle, lõpuosas jalgadele. Lõpus võib treener mõelda midagi värsket, et tund ei jääks tuimaks.

Svea Reinholm, vesiaeroobikafänn
Mina olen täielik vesiaeroobika fänn. AquaTone on tavalisest vesiaeroobikast raskem, nii et ikka tunneb, et oled korraliku treeningu teinud.

Trenn koormab samu lihaseid nagu tavaline vesiaeroobika, aga tugevamalt.

Abivahendid teevad treeningu efektiivsemaks. Vesiaeroobikatrennidest annaksin sellele maksimumpunktid.

Monika Tamme, medõde
Kätele ja jalgadele kinnitatud raskused tõhustavad treeningut. Tegelikult on tegemist jõutreeninguga. Lisaraskused teevad sellest võrdse jõusaali treeninguga. Olen proovinud erinevaid vesitreeninguid, aga see on erinev.

Soovitasin seda ka oma mehele. Mehed pelgavad, et see on hüppamine ja kargamine, mis tegelikult võtab päris võhmale.

Tiiu Lindsaar, õpetaja
Olin esimest korda selles trennis ja väga meeldis. Erinevus tavalisest vesiaeroobikast on selles, et veetakistus on suurem. Olen ka varem käinud sama treeneri juures erinevates vees toimuvates treeningutes. Proovisin nii süvaveejooksu kui ka vesiaeroobikat. Kui treener on hea, on järelikult ka trenn hea. Sellest läheb ka tuju alati heaks ja nii iga kord.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing