Ossipenko saab Kohtla-Järvelt järjest rohkem raha

Villy Paimets 19. jaanuar 2007, 00:00

See on tervelt 16,5 miljonit krooni enam kui 2005. aastal. Suurima osa ehk tervelt 60,8 miljonit krooni napsas summast Ossipenkole kuuluv kommunaalettevõte AS N & V.

Äripäev juhtis eelmise aasta märtsi lõpul tähelepanu asjaolule, et Ossipenko firma AS N & V saab Kohtla-Järvelt tunduvalt enam raha kui aasta varem, tollase artikli juures olnud graafikust selgus, et kui 2005. aasta lõpukuudel sai N & V linnalt keskmiselt 80 647 krooni päevas, siis 2006. aasta algul juba 139 859 krooni päevas. Eilse uudise valguses sai AS N & V aga mullu lausa 166 575 krooni iga päev.

Alanud aastal peaksid Kohtla-Järve linnalt Ossipenkole makstavad summad Põhjaranniku teatel veelgi kasvama, sest pärast mullu toimunud riigihanget (mil Ossipenkole kuuluvad firmad konkureerisid omavahel - toim.) sõlmis linnapea ASiga N & V lepingu, millega linn kohustub firmalt kolme aasta jooksul ostma kommunaalteenuseid 227 miljoni krooni eest. See teeb ühe aasta keskmiseks mahuks 75,66 miljonit krooni.

"Asi on selles, et eelmise aasta 1. septembrist algas meil uus leping, milles on teised hinnad ja teised tingimused," ütles linnapea Jevgeni Solovjov. "Võib-olla on Gamzejevil (Põhjaranniku ajakirjanik - toim.) õigus, kui ta ütleb, et sel aastal võiks olla veel suurem maht," ütles ta, viidates mullusele hankele. "AS N & V osales rahvusvahelisel riigihankel ja võitis selle. Kui oleks võitnud mõni teine firma, oleks summad saanud mõni teine firma."

Ossipenko ise ütles eile, et ei taha igasuguseid rumalusi kommenteerida.

Lisaks Kohtla-Järvele ostsid mullu ASilt N & V kommunaalteenuseid teisedki Ida-Viru omavalitsused - Narva linn 13,7, Sillamäe linn 8,2 ja Jõhvi vald 3,8 miljoni krooni ulatuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing