Mariliis Pinn • 13. veebruar 2007 kell 12:33

Warner Music Group vähendab kasvuhoonegaase

Warner Music Group annab parima, et olla ökosõbralik ja peatada kliima soojenemine.

Warner Music Groupi ökosõbralikus muutumine algab ökosõbraliku süsinik neutraalse Grammy peoga, teatas ettevõte. Muusikatootja eesmärk on vähendada kasvuhoonegaase tekitavaid emissioone.

Süsinik-naturaalne Grammy pidu ja teised sarnased sündmused on Warner Music Groupi sponsoreeritud üritused, et propageerida ökosõbralikkust. Ürituse süsinik-naturaalsus seisneb selles, et WMG jälgib palju kulutati energiat sündmuse jooksul ja ostab vastava koguse energiat taastuvast allikast, näiteks tuule- või päikeseenergiat. Sellega tasakaalustatakse tekitatud süsihappegaasi hulk.

Juba varem hakkas ettevõte oma kontorites vähem paberit kasutama ja propageeris ümbertöötlemist. Oma kontorites eelistatakse juba ümber töödeldud paberit.

Seoses sellega teatas ettevõte, et kõik alates 2. märsist 2007 USAs müüdavad CD ja DVD pakendid tehakse edaspidi ümbertöödeldavast ökosõbralikust paberist.

"Keskkonnasõbralik käitumine on kasulik, see hoiab kokku paberit ja tekib vähem jäätmeid," ütles Warner Music Groupi USA müügidivisjoni juht John Esposito. "Ökosõbraks olemisel ei ole ühtegi puudust," lisas ta.

Hetkel kuum