Agnes Ojala • 7. mai 2007 kell 13:45

Luik: eestlased peaksid minema vene koolidesse oma elust rääkima

Integratsiooni parandamiseks võiksid ühiskondlikult aktiivsed eestlased käia paarikaupa vene koolides, et rääkida oma elust, tööst, karjäärivõimalustest Eestis, leidis Ekspress Grupi suuromanik Hans H Luik.

"Lähen ise kindlasti ja soovitan Ühiskondliku Leppe Sihtasutusele taolisi kohtumisi organiseerima hakata," ütles Luik tänasel pronkssõduri netifoorumil.

Lisaks rahvaalgatusele viia eestlastele ja venelastele vastastikku tähtsatesse kohtadesse valgeid tulpe või muid lilli, meeldis Luigele ka Draamateatri lavastaja Merle Karusoo ettepanek presidendi ümarlauas. Karusoo pani ette, et politsei peaks samuti koole külastama, rääkima kuidas defineeritakse Avalikku Korda, mida alaealised enne ja peale kl 23 teha tohivad ja mida ei või ning millised on politsei volitused korda maksma panna.

Seepeale selgitas politsei esindaja Raivo Küüt, et politsei käib koolides pidevalt esinemas. "Nimelt on üks projekt "Ole normaalne", mida viiakse läbi 1.-4. klassi õpilastele. See on nüüd juba mõned aastad kestnud ja loodame, et selle vilju hakkame varsti positiivses võtmes nautima. Samas on ka mitmeid kohtumisi vanemate klasside õpilastega. arvestades aga tänast situatsiooni, peaks seda veelgi tõhustama," ütles Küüt.

Hetkel kuum