Agnes Ojala • 4. juuli 2007 kell 8:28

Laaneots: ajateenistuse süsteem tehakse ümber

Kaitseväe juhataja kindralmajor Ants Laaneots tahab Eesti ajateenistuse süsteemi muuta paindlikumaks.

Laaneotsa sõnul plaanitakse süsteemi muuta diferentseerituks: lihtsõdurile ja spetsialistile ning ka seersantidele ja reservohvitseridele määratakse erinev teenistusaeg, kirjutas EPL Online.

"Sõduri baaskursuse jooksul testitakse ajateenijaid psühholoogiliselt. Samal ajal jälgivad ülemad nende tegemisi ja käitumist ning hindavad neid. Baaskursuse jooksul tehakse valik, kes sõduritest on näiteks liidriomadustega. Seejärel eraldatakse nad teistest ja saadetakse jaoülemate kursustele," rääkis Laaneots Päevalehele.

Noormehi, kes peavad ajateenistuses olema pikemalt, on plaanis motiveerida näiteks Soome eeskujul kõrgkooli ainepunktide ja sõduri palgast kõrgema teenistustasuga.

Ka loodab Laaneots, et edaspidi võtab ajateenistusest Eestis osa rohkem noormehi. Selleks on plaanis ka väikese terviseprobleemiga noormehed teenistusse võtta, kuid anda neile veidi teistsugused ülesanded kui täiesti tervetele.

"On ju ebaõiglane, et terved tugevad poisid peavad aega teenima ja keegi teine, kes leiab endale põhjuse või on tõesti mingi väiksema veaga, ei teeni," põhjendas Laaneots.

Hetkel kuum