Vanhanen: Tallinn pakub Viru hotellile liiga odavat krunti

ÄP 12. september 2007, 00:00

Pakutavale 1132 ruutmeetri suurusele maatükile Tallinna bussijaama kõrval Odra tänava ääres saaks ehitada kuni üheksakorruselise maja, kirjutas Postimees.

Abilinnapea Taavi Aasa sõnul oleks Viru hotelli 17korruselise juurdeehitise maht olnud veidi alla 8000 ruutmeetri ning ka bussijaama juurde saaks ehitada ligikaudu sama suure pinnaga maja.

Vanhaneni sõnul ei ole pakkumine võrdne. "Linnavalitsuse pakkumine on esimene märk linna tekitatud olukorra lahendamisest, kuid esmahinnanguna võime öelda, et pakutava krundi väärtus ei vasta olemasoleva krundi väärtusele, rääkimata viivitamisest tulenenud kahju kompensatsioonist," ütles ta.

Arendaja sõnul ollakse Tallinna linna viivitamise tõttu praeguseks kaotatud mitusada miljonit krooni. "Ei pea olema kinnisvaraekspert mõistmaks, et pindadel Viru keskuse küljes ja Tallinna bussijaama taga on erinev väärtus," märkis Vanhanen.

1999. aastal oli Pontos OY nõus investeerima Viru väljaku arendamisse ning ehitama koostöös linnaga maa-aluse bussijaama ning sama kinnitas tollane linnavalitsus. Viru keskuse hoonetekompleksi koos bussijaama ja kaubanduskeskusega peetakse üheks Eesti parimaks avaliku- ja erasektori koostööprojektiks.

"Kui olime oma kohustused täitnud ning keskuse koos infrastruktuuriga valmis saanud, taganes linn kokkuleppest ning keeldus ebaseaduslikult ehitusloast ning kogu teemast tehti valimistele suunatud poliitiline populism," selgitas Vanhanen.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing