Spaad jätavad hiilgeajaga hüvasti

Anne Oja 08. november 2007, 00:00

Pärnu Taastusravikeskuse Viiking juht Toivo Ninnas ütles, et peamised spaakülastajad on endiselt soomlased. "Üldine olukord on selline, et soomlaste arv väheneb. Meile oleks vaja rohkem rootslasi," lisas Ninnas. Vene turistid Eesti spaasid veel avastanud pole. Kohalike külastajate arv aga kasvab tasapisi.

Selle aasta majandustulemused kujunevad Taastusravikeskus Viikingil mullustest tagasihoidlikemaks.

Haapsalus ja Pirital spaaäriga tegelev Urmas Sukles tunnistas, et pronksiöö sündmused ehmatasid spaakliente, ent aastavahetuseks on oodata terviseturistide arvu taastumist.

"Praegu on rahulik hooaeg enne detsembrit," rääkis Sukles, "jõuludeks ja aastavahetuseks tuleb aga päris hästi soomlasi." Suklese sõnul on detsembri lõpuks ning jaanuari alguseks oodata ka hulgaliselt kliente Venemaalt, kes pärast Tõnismäel toimunud sündmusi Eestisse suvitama sõita ei söandanud.

Soomlasi hoidis mõnda aega tagasi ka siinne hinnatõus, ent praeguseks on nad Suklese sõnul olukorraga juba harjunud. Olulist hinnavahet Soomes ja Eestis pakutaval spaateenusel enam pole. Tuleval kevadel on oodata ka norralaste ning rootslaste tungi.

"Hiilgeaega enam ei tule," rääkis Sukles. Oma osa selles mängib asjaolu, et spaasid on kerkinud nagu seeni pärast vihma. Tänavune käive ja kasum jääb Suklese sõnul mullustest tulemustest kesisemaks. "See suvi oli natuke erandlik," selgitas ta, vaadates samas lootusrikkalt tulevikku. "Jõulud ja aasta esimene nädal tõotab aga tulla väga külalisterohke.

Toila Sanatooriumi müügijuht Krista Dehterev ütles, et neil on praegu maja täis ja kasum tuleb tõenäoliselt suurem kui möödunud aastal. Sanatooriumi klientide hulgas on ülekaalus kohalikku päritolu inimesed, aga arvukalt on Toilas ka norralasi ning venelasi.

"Meie juures on nad kogu aeg käinud," ütles Dehterev Venemaalt tulnud klientide kohta. Klientide koguarvust moodustavad nad siiski vaid 4%. Norralaste seas kogus Toila Sanatoorium populaarsust juba möödunud aastal.

Pühajärve Puhkekodu juht Jaak Raudsepp ütles, et võrreldes möödunud aastaga on tunda spaaklientide arvu vähenemist.

"Läheb enam-vähem samamoodi kui möödunud aastal," rääkis Raudsepp, "kuid klientide arv väheneb."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing