Kadrin Karner • 2. detsember 2007 kell 22:00

Arco Vara koondab keskastmejuhte

"Jah, keskastmejuhid on kaotanud töö," rääkis Tammemäe halduskulude kokkuhoiust ning lisas, et maaklereid ja müügitöötajaid koondada plaanis ei ole. Veel ütles Tammemäe, et tema seda koondamiseks ei nimetaks. "Pigem on tegu kulude kokkuhoiuga," rääkis Tammemäe.

Tammemäe sõnul läheb Arco Varal näiteks ehituses sedavõrd hästi, et vastupidi koondamisjutule võetakse ehitusele inimesi tööle juurde. Samuti kiitis Tammemäe teeninduse edu, öeldes, et sinnagi läheb lisatööjõudu tarvis. Küll mitte Eestis, aga mujal Balti riikides.

"Teistel on kindlasti raskem," ütles Tammemäe ning põhjendas oma arvamust Arco Vara laiema haardega võrreldes ainult ühele spetsiifilisele suunale keskendunud ettevõtetega. Tammemäe sõnul on praegu raskem kindlasti konkurentidest kinnisvarabüroodel Ober-Haus ja Uus Maa.

Ober-Hausi Kinnisvara ASi kinnisvaraosakonna juhataja Agur Tammistu lükkas ümber Tammemäe väite, nagu oleks nende firma raskustes ja koondaks töötajaid.

"Me ei ole ühtegi inimest koondanud, vaid otsime oma kollektiivi uusi ja tublisid töötajaid," kinnitas Tammistu. "Praegu käivad meil töövestlused, mille läbi otsime maaklereid, hindajaid ja projektijuhte ja seda mitte ainult Tallinnas, vaid ka Tartus."

Uus Maa Kinnisvaragrupi juhatuse esimees Jaanus Laugus rääkis aripaev.ee-le, et olenemata kinnisvaraturu keerulisest seisust praegu koondamisplaane ei peeta, kuid suuri värbamisplaane uus aasta ette ei näe. "Kuludel ajame ikka näpuga järge," möönis Laugus. See aga ei tähendavat tema sõnul koondamisi. "Püüame oma meeskonda hoida."

"Mugava aja võib ära unustada," ütles Laugus ning lisas, et tõsi on, et ettevõttes vesteldakse tõsisemalt inimestega, kes sinna ei sobi, ning antakse neile võimalus oma prioriteete töös ümber hinnata. Lauguse sõnul on sellised vestlused müügiettevõtetes tavalised.

Lauguse sõnul on nad alati efektiivsed olla püüdnud ja kasutanud tulemuspalga süsteemi, mis kulude seisukohast kõige paremini ettevõttele sobib.

Hetkel kuum