Hille Tressum • 18. detsember 2007 kell 13:58

Inimesed maksaksid järjekorras ette pääsemiseks rohkem kui 1000 krooni

Faktum Ariko patsiendi rahulolu uuringust ilmnes, et 16% küsitlejatest on nõus arsti ootejärjekorras ette pääsemiseks maksma rohkem kui 1000 krooni. 21% on selle eest nõus maksma kuni 1000 krooni.

Haigekassa juhatuse esimees Hannes Danilov avaldas heameelt, et patsientide arvamuse järgi on raviteenuste kvaliteet nelja aastaga tõusnud 13%. Muret valmistavad aga pikad eriarsti juurde pääsemise järjekorrad. Maksimaalselt võib inimene arsti järjekorras oodata kuni kaheksa kuud, mitte rohkem.

"Tekkinud on olukord, kus vananev generatsioon vajab eriarsti abi rohkem ning sellega seoses venivad ka järjekorrad pikemaks. Kõige suuremat peavalu põhjustab praegu onkoloogiaosakond, kus ootejärjekorrad ulatuvad kuni tuleva aasta septembrini," sõnas Danilov. Üheks põhjuseks toob ta välja tõsiasja, et umbes 150 arsti on Eestist lahkunud. Samas kinnitas ta, et Haigekassa teeb pidevalt tööd selle nimel, et ootejärjekorrad taanduksid kuni ühe kuuni.

Faktum Ariko korraldatud uuringust tuli välja, et 37% vastanuist oleks nõus maksma, et pääseda ootejärjekorras ettepoole. Danilovi sõnul on selline käitumine lubatud ja iga inimese enda asi, kuid lisas, et patsientidel, kellel puudub selline võimalus, võivad end solvatuna tunda. Danilov märkis, et inimestel, kellel on kehtiv ravikindlustus, saavad abi ning keegi ilma ei jää, ainult et kui kaua seda abi ootama peab, on juba iseasi.

Hetkel kuum