Eesti keeles ilmub liberalismi „piibel”

Mariliis Pinn 11. jaanuar 2008, 11:39

Misese emakeeles nägi raamat esimest korda
ilmavalgust juba 1927. aastal, selle eesti keelde tõlkinud Kalev Kuke ja Kalev
Kallemetsa sõnul peaks teos olema kohustuslikuks kirjanduseks kõigile liberaalse
majandusfilosoofia alustaladest huvitunutele.

Raamat ilmub sarjas „Avatud Eesti Raamat” koostöös Liberalismi Akadeemiaga, mille missjooniks on liberaalse maailmavaate edendamine, teatas raamatu kirjastaja.

Autor Ludwig von Mises (1881- 1973) oli majandusteadlane ja sotsiaalfilosoof, keda peetakse nii klassikalise liberalismi viimaseks esindajaks kui ka neoliberalismile alusepanijaks. Just tema mõjul on suuresti oma tee leidnud ameerika liberalism. Ta on olnud hilisemate liberaalsete majandusfilosoofide üheks suurimaks mõjutajaks.

1927. aastal ilmunud ja nüüd eestikeelses tõlkes avaldatud raamatus „Liberalism“ on Ludwig von Mises kokkuvõtvalt edastanud oma sotsialismikriitilised arusaamad. Tema arvates keskteed pole: valida on kas kapitalismi või vältimatusse ebaefektiivsusesse ning lõpuks kaosesse ja vaesusesse suubuva sotsialismi vahel. Kindlasti äratab „Liberalism“ ka liberaalide endi seas vastakaid arvamusi, iseäranis kas või Ludwig von Misese suhtumine hariduse korraldusse või rahvusküsimusse. „Liberalismis“ esitab ta erakordse selguse ja argumenteeritusega oma nägemuse riigi rollist. Riigi ülesanne on eelkõige eraomandi kaitse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. January 2008, 11:38
Otsi:

Ava täpsem otsing