Haridusministri töö tasub ära - palk tõusis mullu 42%

Gert D. Hankewitz 02. aprill 2008, 07:23

Kui õpetajad kurdavad madala palga pärast,
siis haridusministri töötasu tõusis eelmisel aastal 42 protsenti, ulatudes 71
265 kroonini kuus. Kantsleritest teenis enim - 72 598 krooni - Margus Sarapuu
justiitsministeeriumist.

Selgituseks olgu öeldud nii palju, et tegemist pole rahaga, mis Lukas kuus kätte sai, vaid summaga, mis tuleb, liites ministri palga muude hüvitistega ning jagades selle seejärel üheksaga. Jah, üheksaga, mitte kaheteistkümnega - oli ju Lukas eelmisel aastal tööl alates aprillist.

Ministrilt endalt eile palgaemotsioonide kohta kommentaari küsida ei õnnestunud, küll aga andis lakoonilise vastuse ministeeriumi pressiesindaja: "Ministrite palk on seadusega paika pandud ehk see on viie ja poole kordne Eesti keskmine palk. Praegu ehk esimeses kvartalis arvutatakse ministri palka neljanda kvartali Eesti keskmise palga järgi, mis oli 12 270 krooni. Lisaks saab minister 20 protsenti esindustasu. Suur erinevus üle-eelmise aasta andmetega tuleneski sellest, et haridus- ja teadusministeeriumi tunamulluste palgaandmete tabelis polnud ministri esindustasu märgitud, eelmise aasta palgatabelis aga on."

Uurides, mida arvavad kantslerid ministeeriumidevahelistest suurtest palgakääridest ning kas palgad ja töökoormused on võrdsed, jäid ametnikud üpriski kidakeelseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. April 2008, 07:21
Otsi:

Ava täpsem otsing