Kert: investorina näeksin, et Baltika tegeleks kasumlikkuse parandamisega

24. aprill 2008, 14:12

LHV Balti analüüsiosakonna juht Erki Kert
ütles, et investorina näeks ta pigem, et praegusel hetkel tegeleks Baltika
täielikult kasumlikkuse ja müügi kasvu parandamisega, mitte
kinnisvaraarendusega.

Väga põhjalikke hinnanguid Baltika kinnisvaraarenduse kohta Kert anda ei tahtnud, öeldes, et hetkel on selleks veel liiga vara. "Üldiselt suhtun teemasse ettevaatlikult," ütles ta. "Kuna mingi osa äripindadest on plaanis kolmandatele osapooltele välja rentida, siis selles osas ei ole turusituatsioon kardetavasti ajaks, mil esimene etapp valmib, kõige parem."

"Esimeseks kvartaliks hakkasime kahjumit prognoosima pärast eelmise aasta nõrka neljandat kvartalit, kui oli selge, et müügi kasv on aeglustumas ning kaupluste efektiivsuse parandamine võtab oodatust märksa kauem," vastas Kert küsimusele, millal ilmnes neile, et Baltikal lõpetab esimese kvartali kahjumiga.

Kert märkis, et jättes tulemustest välja ühekordsed tulud seoses kinnisvarainvesteeringute ümberhindamisega, olid numbrid nende jaoks oodatust mõnevõrra nõrgemad. Samas uskus ta, et teisel poolaastal numbrid mõnevõrra paranevad. "Kuid seda, kas kogu aasta plussi jääb, parema meelega hetkel ei prognoosiks, kuna äsja avaldatud oodatust nõrgemate tulemuste valguses ei ole me veel jõudnud järgmiste kvartalite numbreid üle vaadata," möönis Kert.

Kert ütles, et kuigi pelgalt omavahenditest võib Baltika laienemisplaanide täitmiseks väheks jääda, siis koos laenurahaga siiski ta probleeme ei näe. LHV soovitus aktsiale on tema sõnul alates eelmise aasta juuli lõpust „Müü“.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. April 2008, 14:10
Otsi:

Ava täpsem otsing