Pilv süüdistab Tarka usalduse petmises

28. aprill 2008, 15:31

Aare Tark on meelitanud Aivar Pilve
advokaate enda poole üle, Pilve sõnul on hetkel tegemist olukorraga, kus
konkurendi büroo kasutas ühinemisläbirääkimisi info ammutamiseks, et seda enda
huvides ära kasutada.

Advokaadibüroo Aivar Pilv juhtivpartneri Aivar Pilve sõnul on viis advokaati tema büroost otsustanud minna üle Aare Targa advokaadibüroosse.

Aare Tark ütles, et 12. märtsil 2008. aastal teatasid advokaadibüroo Tark Co ja advokaadibüroo Aivar Pilv, et nende partnerid otsustasid peatada ühinemisprotsessi ning jätkata büroode tegevust iseseisvalt ning mingeid teisi kokkuleppeid ei olnud. Tark ei kinnitanud Pilve väidet ühinemisläbirääkimisi jätkata.

"Soovin rõhutada, et mõlema advokaadibüroo partnerid otsustasid ühiselt peatada ühinemisprotsessi ning jätkata iseseisvalt. Veelkord, mingeid muid kokkuleppeid meil polnud. Samuti juhin tähelepanu, et meile tööletulevate inimeste puhul on tegemist ainuüksi karjääriotsustega ning pole põhjust ärajäänud ühinemist sellesse küsimusse segada," vastas Tark meilitsi.

„Tegemist on hästi omapärase ja ma julgeks öelda ka küsitava käitumisega teise advokaadibüroo poolt situatsioonis, kus ühinemisläbirääkimised otsustati peatada, et nende juurde tagasi tulla poole aasta pärast ja lasta mõningatel küsimustel settida, mis jäid lahtiseks ja milles ei suudetud kokku leppida. Tagantjärele on välja tulnud, et usaldades sellist informatsiooni ja lähtudes sellest, asus teine pool teatud töötajatele ettepanekuid tegema ja neid enda juurde tööle kutsuma, ilma ühinemist läbi viimata. Mulle on see üllatuslikult tagantjärele teatavaks saanud, et sellise protsessiga alustati kohe pärast seda, kui ühinemisläbirääkimised olid peatatud (märtsi keskel – toim.). Tänane reaalsus on selline,” rääkis Pilv aripaev.ee-le.

Vandeadvokaadile on arusaamatu vastaspoole käitumine: „Kas selline käitumine peab olema läbirääkimistega kaasnev käitumine, kus pooled on heas usus kinnitanud, et nad on teineteise suhtes lugupidavad ja kus neil probleeme üldse ei olnud? Tüli ega konflikti pole olnud.”

Pilv leiab, et tegu on teadlikult kavandatud käiguga. „Arvan, et sellise käigu eesmärk polnud läbirääkimiste forsseerimine. Nende läbirääkimiste käigus saadud infole ja teadmistele toetudes sooviti teha selline käik, mis oleks neile kasulik,” ütles ta.

Pilvele valmistab konkurendi taoline käik pettumust. „Ma ei taha hinnanguid anda, aga ma poleks iial eeldanud, et läbirääkimistel saadud informatsiooni niimoodi ära kasutatakse. Kindlasti on pettumus ka see, et kolleegid, kes on otsustanud minna, nendega on ju jätkuvaid tööplaane arutatud. Nii 2008. aasta eelarvet, tegevuskava ja edasisi liikumispõhimõtteid. Nendel nõupidamistel on käidud teadmistega, et tegelikult minnakse teise büroosse. Lihtsalt on kogutud vaikselt informatsiooni büroos, kus tööl ollakse. Selline käitumine ei saagi mitte pettumust valmistada!” ei varja Pilv oma pahameelt.

Aare Targa juures asuvad tööle vandeadvokaadid ja büroo partnerid Erki Kergandberg, Margo Lemetti, Piret Blankin ning vandeadvokaadi abid Alo Noormets ja Elmer Muna.

„Seda on raske mõista. Mulle tuli see ootamatult. Pole veel jõudnud rääkida. Üldine põhjendus on see, et suuremas büroos on huvitavam töötada, milles ma ei kahtle. Rohkem ma põhjendusi kuulnud pole,” vastas Pilv küsimusele, kuidas kauaaegsed kolleegid põhjendavad lahkumist. „Omavahel pole kindlasti probleeme olnud, kollektiiv tervikuna on väga kokkuhoidev.”

Pilv ei tea, kas töötajate ülemeelitamisel sai määravaks just suurem palganumber. „Nii palju kui ma tean, on osade partnerite osalused sümboolsed staatuse äramärkimiseks ja väiksemad kui meie büroos. Seetõttu tuleb eeldada, et mingid palganumbrid on siin mängus. Aga ma ei kavatse suuremate büroodega võrdselt palgatingimusi pakkuda. Kui läheb ülepakkumiseks, on suurema büroo võimalused teistsugused,” märkis ta.

Pilv ei osanud öelda, kas advokaatide lahkumine viib kaasa ka osa büroo kliente. „Klient on nii advokaadi- kui ka bürookeskne. Senine praktika näitab, et klient on reeglina truu kaubamärgile ehk advokaadibüroole. Kindlasti mõned kliendid liiguvad advokaatidepõhiselt, ma ei saa välistada,” ütles ta.

Vandeadvokaat ei osanud öelda, kas kaks advokaadibürood võiksid leida veel ühise keele ja kas kunagi kavandatud ühinemine võiks teostuda: „Teine pool on oma käitumisega näidanud, et ta on ühinemise asemel valinud hoopis teise tee. Teine pool on selgelt öelnud, et ta on selle välistanud. Nemad on otsuse teinud.”

Pilve sõnul helistas ta Aare Targale eelmisel esmapäeval, kui ta uudisest teada sai. „Kui küsisin, miks siis nii, sain vastuseks: „Kedagi pole sunniviisiliselt võimalik üle viia.”. Tean, et initsiatiiv tuli selgelt nende poolt, nagu ka ühinemisläbirääkimised tervikuna. See vastus näitabki, et selles situatsioonis polegi head põhjendust ütlemaks heale kolleegile, miks on nii käitutud. See on nende südametunnistusel,” rääkis Pilv.

Märtsis oli kokkulepe, et bürood peatavad läbirääkimised. „Teatud asjades ei jõutud kokkuleppele ja leiti, et pole mõtet ka edasi punnitada. Otsustati aeg maha võtta ja tulla poole aasta pärast uuesti läbirääkimiste laua taha,” ütles Pilv, jättes täpsustamata, milles kokkuleppele ei jõutud.

Pilve sõnul ei ole ta veel mõelnud võimalusele, et septembris läbirääkimiste laua taha istutakse.

„Ega ma nüüd pilli nurka pole visanud või nutma hakanud! Meil jääb terve rida tublisid kolleege alles. Tööl on jätkuvalt 12 inimest. Meil on juba kokkuleppeid teatud vandeadvokaatidega teistest büroodest. See protsess on toimunud sõltumata sellest, et teatud inimesed on kavandanud lahkumist. Uute inimeste otsingud on olnud järjepidevad ja teadlikud. Meile on tööle tulemas väga häid vandeadvokaate,” märkis Pilv.

„Meil on kindlasti kellega edasi minna, vaatamata sellele, et tegu on väga ebameeldiva situatsiooniga. Ma olen tugev inimene, püüan hakkama saada. Usun et saame hakkama,” oli advokaat optimistlik.

Advokaadibüroo Tark Co ja advokaadibüroo Aivar Pilv partnerid otsustasid märtsis peatada ühinemisprotsessi ning jätkata tegevust iseseisvalt. Advokaadibüroode teatel otsustasid pooled mitte lõpuni viia mullu 12. detsembril allkirjastatud ühinemise eellepingus fikseeritud tehingut ja jätkata iseseisvate ettevõtetena.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. November 2008, 12:01
Otsi:

Ava täpsem otsing