Mariliis Pinn • 19. mai 2008 • 2 min
Jaga lugu:

35% eestlastest ootab riigifirmasid börsile

Tallinna Börsi tellitud uuring näitab, et pisut üle kolmandiku ehk 35% Eesti elanikkonnast toetab riigiettevõtete börsile viimist ning 28% ei ole oma seisukohta veel kujundanud.

42% vastanute hinnangul muudab börsil noteerimine riigiettevõtted läbipaistvamaks ning 45%majanduslikult efektiivsemaks, teatas börs.

"Viimastel nädalatel on riigifirmade börsile viimisest olnud juttu erinevatel poliitilistel tasanditel. Loodan, et uuringu tulemused aitavad pisutki vähendada müüti sellest, et valdav osa Eesti elanikest ei poolda riigifirmade börsile viimist. Eriti julgustav oli kogenumate investorite selge toetus riigifirmade börsile viimiseks ja veendumus sellise sammu positiivsest mõjust neile ettevõtetele," kommenteeris tulemusi Tallinna Börsi juhatuse esimees Andrus Alber.

Riigiettevõtete börsile viimist toetasid märgatavalt rohkem need, kes investeerisid viimase kolme aasta jooksul väärtpaberitesse. Sellistest vastanutest toetas riigiettevõtete börsile viimist 63% ning seisukohta pole veel kujundanud 15%.

53% neist, kes pooldab riigiettevõtete börsileviimist, ütles, börsile minek muudab ettevõtted poliitiliselt sõltumatuks. 80% hinnangul muutuvad riigiettevõtted börsile minekust majanduslikult efektiivsemaks ja 70% arvates läbipaistvamaks.

Uuringule vastanud investeeriksid võimaluse korral Eesti Energia, Eesti Loto, Eesti Posti, Eesti Raudtee, Tallinna Lennujaama ja Tallinna Sadama aktsiatesse.

"Tänane üleüldine aktsiahindade langus börsidel ei ole takistuseks ettevõtete noteerimise põhimõttelise otsuse tegemiseks või ettevalmistustöö alustamiseks. Börsile viimise protsess võtab aega 6-12 kuud alates omanike esimesest sellekohasest otsusest ja nii on võimalik esimene kauplemispäev ajastada just turgude tõusulainele," julgustas Alber riigimehi teemaga edasi minema.

Turu-uuringute AS poolt käesoleva aasta aprillis läbi viidud Omnibuss-uuringus osales 1014 vastajat vanuses 15-74 eluaastat.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt