Rõivas: Savisaare soovitused muudaksid Eesti sotsialistlikuks Kuubaks

Hille Tressum 16. juuni 2008, 15:15

Riigikogulase Taavi Rõivase sõnul on täna
Keskerakonna poolt välja antud vahelehes „Seitse päeva” kirjas mitukümmend
soovitust, mis muudaksid Eesti sotsialistlikuks Kuubaks.

Inimestele rohkem raha kätte jätvate maksualanduste peatamine, kohalikele omavalitsustele lisakoormust andvate ja turgu solkivate munitsipaalpoodide rajamine, aktsiisitõusude peatamisega euro tuleku edasi lükkamine ja pankroti äärel vaakuva Tallinna linna keskerakondlike juhtimisprintsiipide üle võtmine on riigikogu liikme Rõivase hinnangul otsetee Eesti muutmiseks sotsialistlikuks Kuubaks, ainult selle vahega, et meil ei leidu naftat ja ka ilm on kehvem.

„Kuubal kehtivad tänaseni talongid, riigi kehtestatud hinnad on muutnud poed tühjaks ja elanikud vaeseks. Ka tõde kuulutab riiklik meedia, just nagu kuulutavad Keskerakonna tõde linnaelanike raha eest loodud kanalid,“ tõi riigikogulane parallele Kuuba ja Eesti vahel.

„Eesti on viis aastakümmet talunud riigi kehtestatud hindasid, riigi reguleeritud tootmist ja riigi pealesunnitud käitumist. Seda aega taga nutta on kohatu,“ arvas Rõivas. Lisades, et Eesti on iseseisvuse taastamise järgselt palju saavutanud ja ainult pime võib seda kõike eitada. Plaanimajandusse tagasipöördumine on viimane, mida Eesti vajab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2008, 12:29
Otsi:

Ava täpsem otsing