Reformierakond andis palkade külmutamisele rohelise tee

17. juuni 2008, 12:27

Reformierakonna fraktsioon otsustas anda
kõrgemate riigiametnike palkade külmutamise eelnõule rohelise tee.

"Reformierakond soovib saata avalikule sektorile selge signaali, et 2009. aastal ootab tõenäoliselt ees palgafondi külmutamine ning kõigil tuleb seepärast mõelda säästlikkusele ja kokkuhoiule," ütles parlamendi töökorralduse komisjoni liige Rain Rosimannus. "Seepärast otsustasime, et me ei takista ei eelnõu esitamist ega vastuvõtmist," lisas Rosimannus.

Reformierakond on nõus sellega, et eelnõu antakse menetlusse üksnes tingimusel, et see ei tee erandeid ühelegi põhiseaduslikule institutsioonile.

"Selle eelnõu saatus ei pruugi olla parem kui mõnel varasemal algatusel, mis olid samuti kantud emotsioonist ja õilsatest kaalutlustest, kuid on hiljem Reformierakonnale ootuspäraselt põhiseaduse vastaseks osutunud. Õigusriigis käib õiglus emotsioonist üle ja seetõttu ei pürgi me ei eelnõu autorite ega kirglike fännide hulka," oli Rosimannus skeptiline Riigieelarve täis mahus jõusse jäämise suhtes.

Rosimannuse sõnul on rea asjatundjate kinnitusel põhiseaduse § 75 mõte muuhulgas see, et välistada parlamendi tegelemine riigi juhtimise asemel iseenese palkadega. „Antud eelnõu menetlemisele asumisega Riigikogu seda keeldu nüüd esimest korda rikuks,“ osutas Rosimannus võimalikule põhiseaduse riivele.

Rosimannuse sõnul ootab Reformierakond, et töökorralduse komisjon tõstaks tempot hoopis olulisema eelnõu väljatöötamisega, mis kehtestaks kõigile kõrgematele riigiametnikele aastast 2011 põhimõtteliselt uue palgasüsteemi, mis ei ole enam seotud keskmise palga muutustega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. July 2008, 17:17
Otsi:

Ava täpsem otsing