Mäki: töötajatega kohtumine võtab aega, kuid on seda väärt

05. august 2008, 17:16

Elcoteqi peadirektor Heikki Mäki pidas
oluliseks, et mõlemad osapooled säilitaksid streigi korral rahu ning jääksid
viisakaks.

Vastates aripaev.ee päevaküsimusele: „Kuidas Te käituksite, kui ettevõttes oleks streik?“ vastas Elcoteq Tallinna peadirektor Heikki Mäki, et keerukamates olukordades peaks tippjuhtkond aktiivselt osalema ka tööandja töötajate või ametiühingu vahelises infovahetuses.

„Mida keerukam on olukord, seda olulisem on tippjuhtkonna aktiivne osalus tööandja ja töötajate vahelises infovahetuses“ sõnas Mäki.

Viimasel aastal on Elcoteqis toimunud väga palju muutusi nii tooteportfellis kui ka ettevõtte struktuuris. Need muudatused tekitavad tihtipeale küsimusi ja mõnikord ka pahameelt. Sellest tulenevalt on jagatud nii töötajatele kui ka ametiühingule regulaarset teavet ja juhtkonna poolseid põhjendusi, nii ettevõtte majandustulemuste kui ka palgatõusu võimaluste kohta. Taoline käitumine vähendab erimeelsuste tekkimist juba eos. Samuti leidis peadirektor, et kui vähegi võimalik, siis peaks info kaalukuse suurendamiseks edastama seda infot ettevõtte juht.

„Töötajatega kohtumised võtavad küll palju väärtuslikku aega, kuid see on seda väärt“ ütles Mäki.

Samuti pidas ta oluliseks, et mõlemad osapooled oleksid rahulikud ja viisakad. Kui lastakse emotsioonidel domineerida siis kahaneb tema sõnul ka lootus vastastikku konstruktiivset infot vahetada ning lahendusi leida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. August 2008, 17:51
Otsi:

Ava täpsem otsing