Väärtnõu: võimalik, et investeering Gruusiasse tuleb korstnasse kirjutada

10. august 2008, 17:15

Ettevõtja ja Kellakeskus OÜ tegevjuhi Mati
Väärtnõu sõnul on olemas suur võimalus, et tema tehtud investeering Gruusiasse
tuleb korstnasse kirjutada.

„Meil on Gruusia investeeringu osas veel jäänud rendikulu, kuid me võtsime vahepeal mõtlemisaega. Investeeringu suurus on kuskil miljon krooni, rendileping pinna osas Tbilisis kehtib meil aasta lõpuni. Plaanisime sinna esialgu teha juveelipoodi, kuid kuna partnerid osutusid sulleriteks, siis plaanisime nüüd hoopis veidi odavamat fashion-kaupade poodi. Riskideks tuleb alati valmis olla,“ lausus ärimees ning lisas, et paari kuu pärast peaks selguma, kas Gruusias saab veel ärist asja. „Paari kuu pärast peaks asi selge olema, et kas toimub siis jaht või mitte ja nii kaua läheb meil ka kontseptisooni muutmiseks aega. Eks siis selgub, kas on võimalik sinna midagi teha või tuleb investeering korstnasse kirjutada,“ lausus Väärtnõu ning lisas, et võib-olla oligi hea, et asjad venisid ja nad ei jõudnud poodi kaupa sisse viia, sest vastasel juhul võiks praegu seis olla hullem ja kulud suuremad.

„Meil on rendipinna eest ettemaks tehtud aasta lõpuni, seda raha ma sealt nagunii tagasi ei saa, see on selge. Eks mul ongi nii kaua siis aega otsustada,“ lausus ettevõtja ning lisas, et praegu on pigem segane tunne. „Ootaks, et läänemaailm natuke sekkuks, tegemist on ikkagi Venemaa agressiooniga. Huvitav on see, et sealtpoolt pole ühtegi tagasisidet. Ei oskagi midagi öelda, ühest küljest võiks arvata, et see on lühiajaline asi, aga teisest küljest jääb lahtine mulje – kas kordub Tšetšeenia variant?“ oli ettevõtja mures ning lisas, et kui Läänest keegi ei sekku, siis võib kõike juhtuda.

Gruusia, kes püüdleb Euroopa Liitu ja Natosse ning üritab majandusmootorit kiiremini käivitada - kas riik peab nüüd leppima sellega, et kahe päevaga tõmmati majandusele vesi peale? „Ma arvan, et täna vett pole veel peale tõmmatud. Kuid seal on see sisemine turvarisk. Üks asi on see, kas sõjategevus seal lõppeb või peatub, aga just see sisemine turvarisk, see nüüd aktiveerub, sest kõik jõud on suunatud välisagressiooni tõrjumisele. Aga, kas see päris ära nullib majanduse? See sõltub juba konflikti ulatusest ja kestvusest,“ lausus Väärtnõu. Tema sõnul saab Gruusia majandus sellest igatahes tugeva hoobi. Väärtnõu sõnul võiks kas või kõik purustatud objektid summadesse panna ja siis mõelda. „Kui tuua paralleele kas või Eestiga, siis kust tuleb see raha, millega need uuesti üles ehitatakse? Kindlasti saab Gruusia tagasilöögi,“ lisas ettevõtja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2008, 14:42
Otsi:

Ava täpsem otsing