Laar: sõda mõjub Gruusia majandusele laastavalt

10. august 2008, 19:19

Gruusia majandusreforme nõustanud Mart
Laari sõnul mõjub sõda Gruusia majandusele laastavalt. Milliseks kujuneb aga
tulevik, näitab Laari sõnul see, kas Gruusia jäetakse Venemaa vastu üksi või
mitte.

"Kindlasti mõjub sõda Gruusia majandusele laastavalt, seda enam, et tegemist pole lokaliseeritud konfliktiga, vaid Vene agressiooniga, mis toimub maal, õhus ja merel ning mis on suunatud mitte ainult sõjaliste objektide, vaid ka tsiviilobjektide nagu Poti sadam pihta. Milline on Gruusia tulevik, seda näitab sündmuste areng ehk kas Gruusia jäetakse Venemaa vastu üksi," lausus Laar aripaev.ee-le, kuid lisas, et kõigele vaatamata ta usub, et Gruusia rahvas, kes on varemgi äärmiselt raskeid aegu üle elanud, saab ka sellest katsumusest üle.

Tavainimene saab Laari sõnul aidata sellega, et osaleb protestiaktsioonides Venemaa agressiooni vastu ning üritab vastavalt võimalustele sellele ka oma välismaa tuttavate tähelepanu juhtida. "Täna on Venemaa sihikul Gruusia, homme asub ta samal kombel oma kodanike elu ja väärikust kaitsma mõnel teisel maal. Kindlasti avaneb varsti võimalus ka humanitaarabi saatmiseks," märkis Laar.

Eesti on olnud aktiivselt tegev informeerimaks maailma Gruusias toimuvast ning selgitamaks, miks on Venemaa peatamine vajalik. "Kui seda ei tehta, kujuneb XXI sajand äärmiselt veriseks, sest selline käitumine muutubki normiks. Sellega olen viimaste päevade jooksul ka ise oma aja veetnud. See ei ole oluline mitte ainult Gruusiale, vaid pikemas perspektiivis ka meile endale," lausus Laar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2008, 14:42
Otsi:

Ava täpsem otsing