15. august 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Laine Jänese käe all säästetakse koondamistega 600 000 krooni

Laine Jänese käe all töötava kultuuriministeeriumi avalike suhete nõunik Katrin Arvisto ütles, et tänase seisuga on ministeeriumi struktuurist koondatud kolm ametikohta, hoides nii kokku ligi 600 000 krooni.

"Oma 68 töötajaga ministeeriumis oleme analüüsinud võimalikke kokkuhoiuvõimalusi tegevuskulude osas, sealhulgas personalikulusid. Tänase seisuga oleme koondanud kultuuriministeeriumi struktuurist kolm ametikohta, hoides nii kokku ligi 600 000 krooni," rääkis Arvisto.

"Kultuuriministeeriumis on ametikohti, mis seadusejärgselt peaksid olema täidetud, kuid ei ole. Töötasu neile täitmata ametikohtadele ei ole eelarvesse arvestatud. Nende ametikohtade ülesandeid täidavad peamiselt asekantslerid, lisaks oma põhitööle," märkis ta.

Nõunik lisas, et ministeerium on peatanud konkursid osale täitmata ametikohtadele, mis tähendab, et praegu tehakse tööd vähendatud koosseisuga. "Paljude valdkondade lõikes on ametis vaid üks inimene, mõistagi ei ole võimalik seal rohkem koomale tõmmata," sõnas Arvisto.

"Tuleva aasta eelarve analüüsid praegu jätkuvad, mistõttu täna pole lõplikult selge, milliseks kujuneb personalikulude kärpe suurus tuleva aasta eelarves," ütles Arvisto.

Ta lisas, et kultuuriministeeriumi koosseisus on ka välisesindustes töötavad kuus kultuuriesindajat.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt