Tallinn tahab maamaksu asemel suuremat osa tulumaksust

Mariliis Pinn 22. august 2008, 08:21

Tallinna linnavolikogu pöördus
omavalitsusliitude poole üleskutsega kujundada ühine seisukoht maamaksu osas.
Linna visiooni kohaselt tuleks elamumaa maamaksust vabastada ja suurendada
omavalitsustele antava tulumaksu osa.

Linnavolikogu esimehe Toomas Vitsuti ettepanekul täiendati kodualuse elamumaa maamaksust vabastamise taotlust, mille oli esitanud Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioon, teatas Raepress. Selle eelnõu kohaselt oleks riigikogu rahanduskomisjonile tehtud ettepanek kaaluda maamaksuseaduse muutmist elamumaa maamaksust vabastamiseks. Vitsut soovitas aga astuda sammu kaugemale ja korvata see maksuosa üksikisiku tulumaksu arvel.

„Teha Eesti Linnade Liidule ja Eesti Maaomavalitsuste Liidule ettepanek pöörduda riigikogu rahanduskomisjoni poole ettepanekuga arutada kodu-aluse elamumaa maamaksust vabastamise võimalusi tingimusel, et alates 1. jaanuarist 2009 suurendatakse kohaliku omavalitsuse eelarvesse üksikisiku tulumaksust laekuvat summat vähemalt 12,25%-ni ning vajadusel algatada sellekohane maamaksuseaduse, tulumaksuseaduse ja vajadusel muude seaduste muutmise seaduse eelnõu,” seisis keskfraktsiooni esimehe tehtud muudatusettepanekus.

Põhjenduseks ütles Vitsut, et küsimus ei puuduta üksnes Tallinna, vaid kõiki kohalikke omavalitsusi, mistõttu tulekski seda esmalt arutada nii Linnade Liidus kui ka Maaomavalitsuste Liidus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. February 2009, 14:22

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing