Kapo arreteeris Narva Linnavolikogu liikme Moissejevi

28. august 2008, 15:48

Kaitsepolitsei pidas täna altkäemaksu
andmise kuriteos kahtlustatavana kinni Narva Linnavolikogu liikme Aleksandr
Moissejevi.

Viru ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokuröri Antti Aitseni sõnul kahtlustatakse meest altkäemaksu andmises.

Tuginedes praeguseks ajaks kogutud kriminaalasja materjalidele oli altkäemaksu andmise eesmärgiks mõjutada Ida Politseiprefektuuri majanduskuritegude talitust nende menetluses olevas kriminaalasjas altkäemaksu andjat rahuldavat menetlusotsust tegema.

Kriminaalmenetlust alustati augustis 2008 Karistusseadustiku § 298 lg 1 tunnustel, mis käsitleb altkäemaksu andmist. Kriminaalmenetlust juhib Viru Ringkonnaprokuratuur, menetleb Kaitsepolitseiamet. Altkäemaksu andmise eest näeb karistusseadustik ette ühe kuni viie aastase vangistuse.

Kaks kuud tagasi kirjutas Äripäev Narva tegelikust otsustajast Aleksandr Moissejevist. Pealtnäha leebe ja tagasihoidlik mees omab paljude sõnul linnas sellist mõjuvõimu, et tema loata ja teadmiseta linnavara ei müüda ega linna tellimused liigu. Viimasel ajal on aga Narvas paljud inimesed väga närvilised.

"Otsustajad on linnas Moissejev, Ovsjannikov ja Sorokin. Nende lähikonnas on ka Voronov. Orlov sinna ei kuulu," rääkis IRLi liikmest Narva linnavolikogu saadik Ants Pauls Äripäevale.

Eri Kinnisvara Ida-Viru osakonna juht Aivo Peterson rääkis linnavara liigutamise lihtsa ja kaua toimiva skeemi lahti: volikogu otsusega antakse linna vara tasuta üle linnaosalusega ettevõttele, sihtasutusele või mittetulundusühingule. Sealt liigub see edasi juba "õigele" firmale, kuid nüüd juba volikogust mööda minnes. Ehk kõik, kes tahavad Narvas linna maad saada, peavad seda sõpruskonna kaudu tegema, räägitakse ka vahendustasudest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. November 2008, 16:20
Otsi:

Ava täpsem otsing