Koduomanikud: gaasiaktsiisi tõstjad peavad isiklikult vastutama

15. september 2008, 13:19

Koduomanikke ühendav Eesti Omanike Keskliit
(EOKL) kutsub üles teisi kodanikuorganisatsioone vastu seisma gaasiaktsiisi
tõusule ning nõudma poliitikutelt personaalset vastutust.

EOKLi peasekretäri Taavi Madiberki sõnul vastutavad gaasiaktsiisi tõstmise eest lõppastmes mitte ainult peaminister ega valitsus, vaid konkreetsed parlamendi liikmed. Riigikogule teeb seadusemuudatuseks ettepaneku komisjon - aktsiiside puhul on selleks rahanduskomisjon. Seega on oluline, et vastutust kandvad rahanduskomisjoni liikmed annaksid konkreetse vastuse oma valijatele - kas nad toetavad gaasiaktsiisi tõusu ning millistel põhjustel.

Madiberki väitel tõusevad gaasi- ja küttehinnad sügisest pea 40%, mis langeva majanduse tingimustes tekitab probleeme paljudele koduomanikele. „Vastutustundetu on karistada koduomanikke järjekordse hinnatõusuga. Valitsus peaks läbimõtlematu eelarve lappimise ning seeläbi vältimatute kommunaalteenuste kulutuste suurendamise asemel tegelema tänini puuduva jätkusuutliku energiapoliitika väljaarendamisega,” märkis peasekretär.

Madiberki teatel kavatseb EOKL koostöös gaasiaktsiisi tõusu vastu seisvate kodanikuorganisatsioonidega kutsuda rahanduskomisjoni liikmeid ümarlaua äärde. Kodanikuorganisatsioonidest on avaldanud ümarlaual osalemiseks valmidust Tööandjate Keskliit, Eesti Korteriühistute Liit ning Eesti Üürnike Liit. „Energiapoliitilisi otsuseid ei tehta üleöö, veelgi vähem ainult eelarve täitmise eesmärkidel,” lisas Madiberk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. November 2008, 09:18
Otsi:

Ava täpsem otsing