Arco Vara sai SEBst Tivoli projekti rahastamiseks uue laenu

Annika Matson 01. oktoober 2008, 11:06

Arco Vara sai SEB pangast Tivoli projekti
rahastamiseks uue laenu pooleteiseks aastaks.

Intress on aripaev.ee hinnangul küllaltki kõrge. Intressiks on SEB panga Eesti krooni laenude baasintress ja kaalutud keskmine intress on 8,12%. Samuti soovib SEB, et pooleteise aasta pärast oleks enam kui veerand laenu põhiosast tagasi makstud ehk siis järgmine kord ta projekti nii suures ulatuses ei refinantseeri.

Arco Vara Grupp teatas börsile, et refinantseeris Laeva ja Tivoli projektidega seotud 198,2 mln krooni lühiajalisi laene SEB pangas. Tehingu tulemusena pikendati laenulepingute lõpptähtaega kuni 31. märtsini 2010 ning Arco peab laenu lõpptähtajaks vähendama laenude põhiosa kokku 56,2 mln krooni.

Laenude jäägiks jääb 142 mln krooni. Intressiks on SEB panga Eesti krooni laenude baasintress ja kaalutud keskmine intress on 8,12%. Vastavalt lepingule peab Arco Vara hoidma likviidseid vahendeid SEB panga kontodel vähemalt 150 mln krooni ulatuses.

Arco Vara on Baltimaade üks juhtivaid kinnisvaraettevõtteid, mis laieneb Ida-Euroopa turgudel, opereerides juba Ukrainas, Bulgaarias ja Rumeenias.
Ettevõtte põhitegevuseks on kinnisvaraarendus, mida toetavad enda kinnisvarabürood ja ehitusäri. Firmal on esindused 26 linnas ning grupis töötab 570 inimest. Arco Vara 2007. aasta konsolideeritud auditeeritud käive moodustas 727 mln krooni, puhaskasum enne vähemusosalusi 235 mln krooni ja bilansimaht 3 564 mln krooni. Arco Vara aktsiad on noteeritud Tallinna börsil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. October 2008, 18:14
Otsi:

Ava täpsem otsing