Aavisto: lühiajalises plaanis ei maksaks praegu aktsiaid osta

15. oktoober 2008, 13:57

Amserv Grupp ASi nõukogu esimees Raivo
Aavisto ütleb, et aktsiate ostmisest peaksid praegu huvitatud olema pikaajalised
investorid, vastates aripaev.ee tänasele päevaküsimusele, kas aktsiaid tasub
osta.

Autode müügiga tegeleva Amserv Grupp ASi nõukogu esimees Raivo Aavisto ütles, et praegu võiksid ostmisele mõelda need, kel on vabu vahendeid ja tahtmist pikaajaliselt investeerida. "Lühiajalises perspektiivis ei maksaks täna riske võtta," lisas Aavisto ja nentis, et tema lähiajal ostmismõtteid ei mõlguta.

LHV juhatuse esimees Erki Kilu ütles aga, et aktsiaid tasub soetada küll, kuid enne ostuotsuse langetamist tuleb teha põhjalik eeltöö. Investeerimiseks sobilikke turge tuleb Kilu sõnul vaadata globaalses mõõtmes, kuna põhjust nende kitsaks piiritlemiseks praegu ei ole.

„See on igaühe enda otsustada,“ arvas küsimusele vastates riigikogu liige Hannes Astok. Aktsiate ostmise puhul peab ta turu kõikumistest olulisemaks ettevõtte üldise seisu hindamist ja kasvupotentsiaali väljaselgitamist. Astok nentis, et tema aktsiaid osta ei kavatse, kuid lisas samas, et sellega ei ürita ta näidata mingisugust trendi.

Cramo Eesti ASi juhatuse esimees Ivar Valdmaa oli seisukohal, et aktsiaid tasub kindlasti osta. „Ma arvan, et turud peaks ära jaotama, et riski vähendada, nii koduturud kui Põhjamaade turud,“ oli Valdmaa vastus küsimusele, millistele turgudele keskenduda. Hetkel Valdmaa aktsiaid veel ostnud ei ole, kuid plaanib seda kindlasti teha.

Henkel Makroflex ASi juhatuse esimees Sirje Aal ütles, et kellel on praegu võimalus aktsiaid osta, neil tasuks seda teha. Oma raha Aal aktsiatesse paigutada siiski ei kavatse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. October 2008, 11:36
Otsi:

Ava täpsem otsing