BÖRS: turud kukuvad sirge sammuga

Mait Jüriado 06. november 2008, 17:24

Indeksid USAs languses üle nelja
protsendi.

Peale töötu abiraha saajate arvu teatamist ning jaemüüjate samade poodide müügivõrdlustulemusi, on indeksid kukkunud sirge sammuga.

Dow Jones tööstuskeskmine languse 4,2%, S P miinuses 4,25% ning Nasdaq kukkunud 3,42%.

S P 500 on pidama saanud 900 punkti juures. Dow Jones tööstuskeskmine kukkus läbi 9000 punkti piiri ilma suuremate tõrgeteta. Tehnoloogiasektorile keskendunud indeks Nasdaq on kõige vähem kukkunud. Tehnoloogiaettevõtted nagu Google (GOOG) ning Apple (AAPL) on turu kukkumise taustal hästi püsinud. Aktsiad -4% ning -3%.

Dow kõige suurem luuser on General Motors olles miinuses 11%.

Täna avaldati töötu abiraha saajate arv, mis on viimase 25 aasta kõrgeim ulatudes 481 000 saajani. Eelmise nädala võrdluses on näit kukkunud siiski 4000 võrra. Näit heidab valgust homsele tööjõuturu raportile, mida jälgitakse teraselt ning mis võib muuta oluliselt aktsiate suunda.

Samuti teatavad jaemüüjad täna samade poodide müügivõrdlused. Thomson Reutersi sõnul kukub müük keskmiselt 0,3%, mis on nõrgim tulemus peale 2000. aastat.

Wal-Mart Stores (WMT) teatas parematest oktoobri müügitulemustest kui oodati. Aktsia hetkel +0,24%, kuid teiste jaemüüjate tulemused polnud nii roosilised. Costco Wholesale (COST) teatas ühe protsendilisest müügi kukkumisest oktoobris, Limited Brands (LTD) müük kukkus tervelt 9%.

Täna kärpis intresse Bank of England. Kärbe tuli suurem kui oodatud ning uus intressimäär on 3% (kärbe 1,5%). Euroopa keskpank kärpis samuti intresse 0,5%. Uus määr on 3,25%.

Eile teatas oma kvartalitulemused Cisco Systems (CSCO). Kasum vastas küll ootustele, kuid tulevikuprognoosid kurvastasid investoreid ilmselgelt. Ettevõtte teatel võib käesoleva kvartali müük kukkuda 10%. Ettevõtte enda prognoos oli 5%. Aktsia on hetkel 2,59% miinuses.

Rupert Murdoch News corp. (NWS) raporteeris eile kvartalikasumist, mis kukkus 30%. Meediagigant kommenteeris, et kannatab reklaamitulu jätkuva kahanemise pärast. Aktsia hetkel -17%.

Toyota Motor (TM) on kukkunud täna üle 15%, kuna kärpis kasumiprognoose. Automüüjatel jätkuvad rasked ajad. General Motors (GM) peab kaasama kiirelt lisakapitali, et turul ellu jääda. Valitsus kaalub autogigandi rahalist aitamist. Ford Motor (F) languses -5,22%.

Yahoo (YHOO) on tõusnud 1,22%. Google teatas eile, et loobub partnerlusest Yahooga. Investorid usuvad, et Microsoft teeb Yahoole uue ülevõtupakkumise.

Peale turu sulgemist teatavad tulemused Qualcomm (QCOM), Nvidia (NVDA) ning Walt Disney (DIS).

Dollar on veidi langenud euro vast ning ühe euro eest saab 1,272 dollarit.

Nafta on kukkunud NYMEXil 6,5%. Barrel maksab 60,9 dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. November 2008, 23:11
Otsi:

Ava täpsem otsing