Läti pole Eestilt abi palunud

12. detsember 2008, 17:07

Ei, vastas peaminister Andrus Ansip täna
Brüsselis küsimusele, kas Läti on Eestilt abi palunud.

Samuti lükkas Ansip ümber tänases Postimehes ilmunud väite, et Põhjamaade ja Balti riikide peaministrid arutasid Ülemkogu raames Läti abistamist.

„Ärge uskuge, mis ajakirjanikud ….,“ pareeris Ansip.

Intervjuus Eesti Rahvusringhäälingule ütles samuti ELi tippkohtumisel Brüsselis viibinud Läti peaminister Ivars Godmanis täna, et Läti ei vaja Eesti abi ja saab ise hakkama.

„Väga kena. Mis saab meil selle vastu olla,“ märkis Ansip.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on Eestil olemas põhimõtteline valmisolek Lätile laenu anda. „Jutt on laenust, mitte tagastamatust abist,“ ütles Paet. „Lõppkokkuvõttes sõltub aga Läti enda otsusest, kellelt nad abi küsivad mis koguses nad küsivad ja mis tingimustel nad küsivad,“ ütles Paet. „Kui nad ei küsi, siis seda teemat ei ole,“ lisas ta.

Ansip ei tahtnud nimetada ka võimalikku abi suurusjärku. „Summadest ei saa praegu rääkida,“ ütles Ansip. „Kõigepealt peab selguma abipaketi suurus. Kui see on selgunud, selgub ka paketi jaotus abistajate järgi. Kõige suurem abistaja saab olema IMF,“ ütles Ansip.

Ansipi sõnul peaks põhimõtteline valmisolek Lätit aidata olema kõigil regiooni riikidel. Niisamuti ma loodan, et „see on ka meie naabritel, kui kunagi – ma loodan, et mitte kunagi - peaks Eestil abi vaja minema,“ ütles Ansip.

Praegu saab Eesti veel teisi aidata, meil on reservid ja me pole finantskriisis nii rängalt kannatanud, ütles Ansip.

Ansip kiitis Läti valitsuse kriisikava. „Läti valitsus töötanud väga tugeva kriisist väljatuleku programmi,“ ütles Ansip.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. December 2008, 16:32
Otsi:

Ava täpsem otsing