Peeter Raidla asutas majandusajakirja

12. jaanuar 2009, 12:17

Majandusajakirjanik Peeter Raidla alustas
ajakirjaga Eesti majanduse ajaloost, mille mahust suurema osa moodustavad
persoonilood.

"On ülim aeg hakata talletama teavet läbi aegade Eesti majanduses ja ettevõtluses olulist rolli etendanud ja etendavate äritegelaste, samuti erinevate ettevõtete, sündmuste ja tehingute kohta," kirjutas Raidla ajakirja esimese numbri sissejuhatuses.

Eesti Majandusloo avanumbri persoonideks on teiste seas Sulo Muldia, Oleg Gross, Viktor Siilats ja Armin Karu. Lisaks räägitakse ajakirjas ettevõtluse võimalikkusest Nõukogude Liidus enne perestroikat, samuti esimestest kooperatiividest ning erastamiste algaastaist Eestis.

Raidla koostatud märksõnastikus on ligi 5000 äri- ja majandustegelast, lisaks nendega seotud äriühingud, tehingud ja sündmused.

Ajakiri Eesti Majanduslugu hakkab ilmuma kord kuus. Must-valges ajakirjas pole fotosid ning sinna ei müüda ka reklaami. Ajakiri levib vaid tellijate seas, üksikmüüki seda ei suunata.

Eesti Majanduslugu annab välja samanimeline mittetulundusühing. MTÜ haldab ka veebilehte eestimajandus.ee.

Raidla teatel on tema kaugem eesmärk anda välja kogu Eesti majandust ja ettevõtlust hõlmav biograafiline ja temaatiline leksikon. Eesti ärimeestest on ta varem kirjutanud mitmeid raamatuid.

Raidla töötas Äripäevas aastail 1991-92, 1996-98 ja 2001-08. Eesti ajakirjanike ihaldusväärseima, Bonnieri preemia sai ta 2005. aastal. Mullu mais läks Raidla tööle Oliver Kruuda ajakirja Ärielu. Leping Ärieluga lõpetati poolte kokkuleppel novembris 2008.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. May 2009, 10:00
Otsi:

Ava täpsem otsing