Peeter Raidla sai stipendiumiks 100 000 krooni

Juhan Peegli nimelise ajakirjandusstipendiumi summas 100 000 krooni sai aastaseks perioodiks majandusajakirjanik Peeter Raidla.

Eesti Ajakirjanike Liidu ja Eesti Kultuurkapitali Juhan Peegli nimeline ajakirjandusstipendium anti Raidlale Eesti majandusajaloo kirjutamiseks aastail 2009-10.

Žürii koosseisus Ülo Tuulik (Eesti Kirjanike Liit), Krista Aru (Eesti Rahva Muuseum), Ilona Martson (Kultuurkapital), Annika Koppel (Kultuurkapital), Barbi Pilvre (Eesti Ajakirjanike Liit) leidis, et vabakutselise ajakirjaniku Raidla taotlus väärib stipendiumi, kuna Raidla on kogenud ajakirjanik ning tegeleb Eesti lähiaegade majanduse ajalugu talletades tööga, mis on ainulaadne ja mida keegi teine ei tee.

Taotlusi stipendiumi saamiseks laekus EALi 13, teise vooru jõudis peale Raidla veel Andrei Hvostov. Raidla kasuks otsustas ennekõike see, et tegemist on juba teoksil, ainulaadse tööga.

Raidla töötas Äripäevas aastail 1991-92, 1996-98 ja 2001-08. Eesti ajakirjanike ihaldusväärseima, Bonnieri preemia sai ta 2005. aastal. Mullu mais läks Raidla tööle Oliver Kruuda ajakirja Ärielu. Leping Ärieluga lõpetati poolte kokkuleppel novembris 2008.

Eesti Ajakirjanike Liit asutas koostöös Eesti Kirjanike Liidu, Eesti Rahva Muuseumi ja Eesti Kultuurkapitaliga Juhan Peegli stipendiumi, et toetada ajakirjanike loomingulisi projekte, mida ei toeta ajakirjandustööstus ega turg. Stipendium antakse üheks aastaks kogenud ajakirjanikule konkreetse projekti teostamiseks ja seda taotleda võivad kõik, kes peavad ennast ajakirjanikuks.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt