Rootsi valitsus: GM pole esitanud Saabi äriplaani

16. veebruar 2009, 15:28

USA raskustes autotootja General Motors ei
ole esitanud Rootsi valitsusele oma kontserni kuuluva Saab Automobile üksuse
kohta äriplaani, mille alusel Rootsi valitsus saaks kaaluda riiklike garantiide
andmist.

Rootsi agentuur TT kirjutas täna, et väljaande Automotive News andmeil plaanib GM Saabi kontsernist lahku lüüa ja moodustada sellest eraldi firma.

„Teisipäeval teatab Saab Automobile’i omanik General Motors (GM) USA valitsusele kuidas raskustes firma kavatseb oma olukorra lahendada. Kõnelused GMi ja Rootsi valitsuse vahel jätkuvad,“ ütles Rootsi majandusministri Maud Olofssoni pressiesindaja.

Rootsi peaministri Fredrik Reinfeldti sõnul ei ole tal Saabi saatuse kohta mingit uut informatsiooni.

GM ei ole esitanud laenutaotlust Euroopa Investeerimispangale, mis oleks eeltingimus, et Rootsi valitsus aitaks Saabi päästa. Rootsi valitsus on valmis andma autotööstusele laenugarantiisid 20 miljardi Rootsi krooni ulatuses. Kuni GM pole taotlust esitanud, Rootsi valitsus ei sekku.

„Protsess eeldab hästi põhjendatud äriplaani, mis näitab ellujäämisvõimet. Selle põhjal võime siis arutada võimalikke riiklikke garantiisid,“ ütles Reinfeldt, kes rõhutas just EIB kaasamise tähtsust, et mitte protektsionismi libastuda.

USA väljaande andmeil võib GM Euroopas kolm tehast kinni panna – ühe Belgias, ühe Suurbritannias ja vähemalt ühe Saksamaal. GM ei ole neid väiteid ise kommenteerinud.

Nädalavahetusel levisid Wall Street Journali andmeil spekulatsioonid, et GM võib paluda pankrotikaitset.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. February 2009, 15:00
Otsi:

Ava täpsem otsing