Avila: laienesime Ida-Euroopas liiga agressiivselt

09. märts 2009, 15:27

Põhimõttelisi vigu on raske välja tuua,
kuid eks nii kiire arengu taustal on detailides muidugi vigu tehtud, tunnistas
Olympic Entertainment Groupi tegevjuht Andri Avila.

„Tagantjärele tarkusena võib ju ka näiteks öelda, et Ida-Euroopa turgudel oleks võinud ehk areneda vähem agressiivselt, kuid mina ei tea küll ühtegi inimest, kes sellise ulatusega kriisi oskas detailides paar aastat tagasi ette näha, negatiivsed muutused on olnud ülikiired just viimase 6–9 kuu jooksul. Samas on just need samad Ida-Euroopa turud varasematel aastatel andud märkimisväärse osa OEG tulemusest ja kasvust ning mitmeid aastaid oli tegemist ühtede kõige kiiremini kasvavate hasartmänguturgudega maailmas,“ vastas Avila Äripäevale antud online-intervjuus.

Avila märkis, et ka tulevikus on nendel turgudel suur potentsiaal ning nendel turgudel kohalolek on õige. „Rasked ajad tuleb kulusid ja operatsioone kokku tõmmates üle elada,“ nentis ta.

Olympicu juht möönis, et ees on veel rasked ajad. „Sellise suurusega kahjumit nagu viimati ei tahaks uskuda, kuid OEG on võimetu suunama riikide rahapoliitikaid ning Ida-Euroopa riikide valuutariskide maandamine oli juba enne kriisi mõnedes riikides võimatu või teistes väga kallis, seda enam veel nüüd. Meie oleme oma jõupingutused suunanud asjaoludele, mida me saame mõjutada ehk siis hasartmängude korraldamisele,“ rääkis OEG juht.

Avila rõhutas, et OEG teeb kõik, et majanduslangusest võimalikult väikeste kaotustega väljuda. „OEG positsioon on põhiturgudel endiselt tugev – vaatamata suurele langusele oleme me turuosa võitnud kõikidel Balti turgudel. See ütleb mulle, et me oleme suutnud olukorraga kohaneda paremini kui enamik meie konkurente. See annab mulle põhjust väita, et seni ette võetud sammud muutunud turuolukorraga kohanemiseks on olnud õiged ning pilvede hajudes on OEG positsioon meie põhiturgudel tugevam kui enne kriisi algust,“ ütles Avila.

Kasiinoturul olukord raske

Majanduslanguse ning hasartmänguregulatsioonide muutuste tõttu jaguneb Ida-Euroopa hasartmänguturg järgmise kolme kuni viie aasta jooksul oluliselt ümber, vähemaks jääb hasartmänguoperaatoreid ning muutuvad ka turuosad. Avila sõnul on ta kindel, et OEG on nendeks muutusteks hästi positsioneeritud ning saab olema üks sellest protsessist võitjatest.

Operaatoreid jääb turul kindlasti vähemaks ning ellu jäävad vaid tugevad ja efektiivsed ettevõtted, prognoosis Avila arenguid kasiinoäris. Kui maailmamajandus jõuab tagasi stabiilsemasse seisu, siis on kasiinoäris kindlasti oodata uute kasiinokuurortide rajamist.

Avila sõnul on Eesti kasiinoturul olukord raske, siinsel turul mänguautomaatide arv vähenenud ligi 31%. Eelmise aasta märtsiga võrreldes (mis oli ka kõigi aegade rekordkuu) on mänguautomaatide arv kahanenud ligi 40%. „Nii kasiinode kui ka mänguvahendite arvu vähenemine on viimastel kuudel toimunud kiirenevas tempos ning ennustan vähenemise jätkumist veel vähemalt 2–3 kvartalit, mil peaks saavutatama optimaalne punkt. Samuti on oluliselt vähenenud kasiinooperaatorite käibed, kohati 50%–60% võrreldes aastataguse ajaga. Arvan, et näeme sellel aastal kindlasti ka kasiinooperaatorite arvu vähenemist Eesti turul. Rõhuv enamik Eestis tegutsevaid kasiinooperaatoreid on olnud kahjumis alates eelmise aasta algusest,“ kirjeldas ta olusid.

Loe täispikka online-intervjuud SIIT!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. March 2009, 15:38
Otsi:

Ava täpsem otsing