Tallinn mõtleb ise prügi vedama hakata

11. märts 2009, 14:01

Lõputud vaidlused on pannud Tallinna
linnavalitsuse kaaluma, kas poleks mõttekam ise prügiveo ja tänavapuhastusega
tegelema hakata.

Tallinna linnavalitsuse korraldusega moodustatakse ajutine komisjon, kelle ülesandeks on analüüsida linnale kuuluvate jäätmeveo ja tänavapuhastusega tegelevate äriühingute moodustamise võimalusi ja tasuvuse.

Abilinnapea Deniss Boroditši sõnul tehakse ajutisele komisjonile ülesandeks võrrelda jäätmeveo ja tänavapuhastuse korralduse praeguse ning loodava süsteemi kõiki positiivseid ja negatiivseid külgi. „Komisjoni kooseisus on kõikide asjassepuutuvate linna ametkondade esindajad, linnavolikogu liikmed, kaasa arvatud opositsiooni esindajad,“ ütles Boroditš. Komisjon esitab 3. juuniks linnavalitsusele ettepanekud linna äriühingu või asutuse loomise või mitteloomise kohta.

Boroditši sõnul tingib munitsipaalettevõtete rajamise kommanaalteenuste osutamiseks eelkõige eksisteerivate firmade puudulik suutlikus oma ülesannetega toime tulla, mida näitas ka olukord eelmise aasta lumetormi ajal. Praeguseks on ohtlik olukord tekkinud prügiväljaveoga, kuna Tallinna keskkonnaameti väljakuulutatud avalike konkursside tulemused on järjekordselt vaidlustatud kohtus ning prügivedu võib üldse katkeda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. July 2009, 09:10
Otsi:

Ava täpsem otsing