Vink: mingit intriigi või petukaupa siin ei ole

27. märts 2009, 19:08

Nordecon Internationali juhatuse esimees
Jaano Vink ütleb Äripäevale, et tema võib küll rahuliku südamega ettevõtte
väikeaktsionäridele otsa vaadata ja öelda, et Paekalda arenduse ostmine Toomas
Lumani firmalt oli mõistlik ja soodne tehing.

Vink räägib, et kuigi Paekalda arendus külmutati üle aasta tagasi, ei ole see siiski Nordecon Internationalile mingi kulu.

"Seal ei seisa midagi sellist, mis kulu tekitaks. Ta on ootel ajaks, kui turg võimaldab uuesti elamuehitust mõistliku tsükliga arendama hakata. Et sobival hetkel oleks võimalik kohe startida. Mul ei ole täna seda hirmu, et Paekalda meile koormavaks muutuks. Me ei ole veel arutanud, millal Paekaldaga uuesti tegelema hakkame," märgib Vink.

Juhatuse esimees rõhutab, et "päris nii ikka ei ole", et Eesti Ehituse nõukogu esimees Toomas Luman vabanes enda isiklikust riskantsest varast, määrides selle lihtsalt teisele, ainult osaliselt talle kuuluvale ettevõttele pähe.

"Ma ütlen niiviisi, et kohe kindlasti ei ole nii. Kogu projekt on ära hinnatud sõltumatu hindaja poolt ja selle tehingu väärtusest, mis eile tehti, on see projekt tegelikult üle kahe korra kallim," ütleb Vink andes mõista, et sisuliselt ostis Nordecon International arenduse kõigest poole hinnaga.

"Julgen sirge silmavaatega öelda, et Nordeconi väikeaktsionäridele ei ole siin kahju põhjustatud," väidab Vink.

Miks aga Toomas Luman sel juhul vabatahtlikult vähemalt 20 miljonist kroonist loobus, jääb arusaamatuks.

"Seda peab Toomas Lumani käest küsima, aga kõik sõltub tingimustest ja olukorrast, kus seda tehakse. Seda võin küll öelda, et mingit intriigi või petukaupa ei ole tehtud," raiub Vink.

Äkki müüs Luman vara seetõttu maha, et ta ei näinud Paekalda arendusel enam mingisugust perspektiivi?

"Börsiettevõtte juhina ütlen, et ma ei osta kontserni ühtki perspektiivitut asja sisse. Sõltumata, kes on omanik," sõnab Vink.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. March 2009, 20:04
Otsi:

Ava täpsem otsing