Luterma: Alta Foodsile kehtib varasem seadus

30. märts 2009, 18:01

Luterma (endise ASi Kalev) õigusteeninduse
juht Allan Viirma juhtis tähelepanu sellele, et Alta Foods peab uue hagi
tagamise taotlusel siiski maksma 5 mln krooni kohtudeposiiti, kuna kohus tegi
selleks otsuse mullu detsembris, kui kehtis veel vana deposiiti puudutav
regulatsioon.

Viirma nentis, et tõepoolest on ASi Luterma ja ASi Alta Foods vahelise kohtuvaidluse ajal jõustunud deposiiti puudutav regulatsioon seaduses, mis puudutab ka deposiidi summat. „Kuid antud kohtuvaidluses kohaldatakse seadust, mis kehtis ajal, kui Alta Foods oma põhjendamatu hagi tagamise taotluse kohtule esitas,“ rõhutas Viirma.

Viirma juhtis tähelepanu, et määrus, millega Harju maakohus kohustas Alta Foodsi kandma 5 miljonit kohtudeposiiti, tehti 9. detsembril 2008 a. „Asjaolu, et Alta Foods selle määruse tulutult vaidlustas ning jõustumine lükkus käesoleva aasta 5. märtsile, ei muuda eelmisel aastal tehtud määrust kuidagi seadusevastaseks,“ oli Viirma kindel. „Tegemist on seadusliku ja kehtiva kohtumäärusega.“

Alta Foodsi jurist Anton Sigal ütles, et nad jätsid kohtudeposiiti 5 mln krooni maksmata, kuna uue seaduse järgi on seda võimalik teha vähemalt kümme korda väiksema summa eest.

Kehtiv kohtulahend on Viirma sõnul täitmiseks kohustuslik, ja kuna Alta Foodsi hagi tagamine seati sõltuvusse kohtudeposiiti 5 miljoni krooni kandmisest, siis nüüd, kus Alta Foods seda summat deposiiti ei kandnud, tühistati ka Lutermale kuuluvate aktsiate blokeerimine.

Kui Sigal ütles Äripäevale, et neil on suhteliselt tugev positsioon kohtuvaidluses Luterma vastu, siis sama kinnitas ka Viirma, ainult vastupidi. „Käimasolevas vaidluses on oma positsioonis kindel ka AS Luterma,“ sõnas Luterma õigusteeninduse jurist. „Samas ei taha ma spekuleerida arbitraažikohtu võimaliku otsuse üle,“ lisas ta.

Selleks et öelda, mis nõuded või kohustused kaasnevad Lutermale, juhul kui Alta Foods peaks siiski võitma, ütles Viirma, et peame siiski ootama otsuse tegemiseni ning alles seejärel saab kommenteerida, millised nõuded ja kohustused ühele või teisele poolele selle otsusega kaasnevad.
„Pidasin silmas kahju, mida Luterma majandustegevusele põhjustas Alta Foodsi poolt taotletud põhjendamatu aktsiate blokeerimine,“ täpsustas Viirma, mis annab Lutermale alust esitada Alta Foodsi vastu kahjunõue, mida tänases börsiteates mainiti, ja kui suurest summast võiks jutt olla.

Loomulikult tekkis Lutermale Viirma sõnul oluline kahju sellest, et Alta Foods jättis täitmata 2007. aasta septembris sõlmitud müügilepingu. „Kuid enne võimalike kahjunõuete esitamist peame siiski veenduma, kas teisel poolel on üldse mingit vara, mille arvelt saaks kahjunõuet rahuldada,“ kordas Viirma börsiteates öeldut.

Kui selgub, et Alta Foodsil ei ole varasid, mis on siis Viirma hinnangul võimalikud variandid Lutermal oma nõude rahuldamiseks või loobub siis Luterma sellest sootuks? Viirma aga ei tahaks enda sõnul rutata sündmustest ette.

„Igal juhul oleme valmis kasutama kõiki seaduslikke võimalusi Luterma õiguste ja huvide kaitseks. Konkreetsetest nõuetest, sealhulgas nende suurusest, saab Luterma rääkida siis, kui need esitatakse. Vastava informatsiooni avaldame börsi infosüsteemi vahendusel,“ selgitas Viirma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. March 2009, 18:31
Otsi:

Ava täpsem otsing