Üksiküritajal raske kinnisvaraäris läbi lüüa

Viktor Filonenko 13. aprill 2009, 00:00

Andres Teder, ERI Põhja-Eesti tegevjuht
Praegusel kinnisvaraturu ja majanduse languse perioodil on maakleril kindlasti lihtsam töötada kinnisvarafirmas, kus on riskid hajutatud ja kulud jagatud.

Ekslikult arvatakse, et üksinda alustada on lihtne, sest kõik teenitu jääb endale. Tegelikkuses tuleb tegevust alustades hoopis raha sisse panna, sest nüüd tuleb ka kõik kulud (kontor, reklaamid jne) üksi kanda ja midagi peab elamiseks ka jääma.

Katrin Klein-Näppi, Ober-Hausi Kinnisvara ASi tegevdirektor
Olen veendunud, et kinnisvaramaakleril on kindlasti lihtsam, kindlam ja parem töötada kinnisvarafirmas.

Firmades ikka töötajad toetavad üksteist ja vajadusel jagatakse ka tööd ja kliente. Kliendile annab firma suurema kindluse kui lihtsalt üksikettevõtja. Kindlustunne kas või selle poolest, et kui töötajaga midagi juhtub (haigestub, puhkus jne), siis võtab tööotsa üle kolleeg. Samuti kliendibaasid, mis on firmade kasutuses.

Firmat usaldavad pangad kindlasti rohkem kui üksikettevõtjat, vastutus on hajutatud. Eestis on siiski väga vähe neid maaklereid, keda usaldatakse tema nime pärast. Ikka usaldatakse firmat ja brändi. Tegelikult on plusse palju.

Peep Sooman, Pindi Kinnisvara juhatuse liige
Meie oleme täheldanud, et trend on vastupidine - üksiküritajad ja väikebürood otsustavad oma äri sulgeda ja suure ning tugeva kaubamärgi all tegutseda, sest oskusteave on seal oluliselt parem. Samuti pakuvad suuremad firmad kompleksteenust - vahendus, hindamine, haldus-hooldus ühe katuse alt -, mida väikefirmad ja üksiküritajad ei suuda teha, kuid mis on tellijale oluline. Seetõttu koondub üha rohkem tellijaid suurfirmade ümber - mitmed väikefirmade omanikud ja varem oma käe peal tegutsejad on liitunud ka Pindi Kinnisvaraga.

Maia Daljajev, Arco Vara ASi vanemmaakler
Üksinda saab ka hakkama ning paljud, kes kinnisvarafirmadest on lahkunud, on teinud seda ettevõtte sisereeglite sobimatuse tõttu. Paljudelt on aga ka tagasisidet tulnud, et sageli jääb neil teadmistest puudu, et erinevaid olukordi lahendada, ning kellegagi arutada ei ole ja küsida samuti.

Martin Vahter, 1Partner Kinnisvara tegevdirektor
Oma 11aastasele praktikale tuginedes julgen väita, et meeskonnas töötades on lihtsam läbi lüüa kui üksiküritajana. Kindlasti usaldavad kliendid oma vara müüki andes teada-tuntud ettevõtteid rohkem kui üksiküritajaid. Ka ostjate kliendibaas on büroodes mitu korda suurem kui üksiküritajal. Samuti ei kujuta ette, et näiteks ostjana kannaksin broneerimissumma üksiküritaja kontole, kellel ei ole isegi kontorit.

Loomulikult jaguneb meeskonnas töötades maaklerteenuse tasu firma ja töötaja vahel. Samas teeb meeskonnas maakler mitu korda rohkem tehinguid kui üksiküritajana. Lisaks unustatakse sageli teenuse osutamisega kaasnevad kulud. Vahendusteenuse tasust moodustavad üsna suure osa reklaamikulud (ajalehtede- ja plakatite reklaam, portaalide kontotasud jne), büroo- ja sidekulud ning muud kulud. Üksiküritaja peab kõigi nende kulude kandmisega üksinda hakkama saama.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing