Abikaasad kaitsevad oma vara lepinguga

Viktor Filonenko 11. mai 2009, 00:00

Eversheds Ots & Co jurist Aleksandr Kostjukevitsh ütles, et kui abieluvaraleping hõlmab vaid osa abielupaari varast, kohaldatakse perekonnaseadust. Sellest tuleneb, et abielu jooksul soetatud vara on ühine, juhul kui ei sõlmita täiendavate tingimustega või täpsustavat lepingut.

Notar Aivar Mesikäpp ja tema abikaasa Laivi Mesikäpp lasid abieluvara registrisse kanda, et vara ja kohustused jäävad sellele abikaasale, kelle nimele vara vormistatakse.

Mesikäpad osalesid Laivi Mesikäpa nimele vormistatud OÜ Stansfield kaudu tõsistesse makseraskustesse sattunud Q Vara Maakri tänava projektis. Q Vara märkis nii esialgses kui ka muudetud saneerimiskavas, et on valmis OÜs Stansfield samasuguse saneerimisprotsessi käivitama kui emaettevõttes.

Võlakirjade lunastamistähtaja kaks aastat edasi lükanud Kakumäe Jahisadama ja 4D Capital Managemendi kaasomanik Sander Kaus kindlustas veebruaris ja märtsis perekonna vara säilimist kannetega abieluvara registrisse.

Sander Kaus on Kakumäe Jahisadama ja 4D Capital Managemendi kaasomanik kinnisvarafirma BaltReal Invest kaudu. BaltReal Investile on viimase kuu aja jooksul tekkinud kaks avalikku maksehäiret: firma on alates 24. aprillist pangale võlgu kuni miljon krooni ja võlg maksuametile läheneb praeguseks poolele miljonile kroonile.

Praeguseks makseraskustesse sattunud ehitusettevõtte AS Kolle juht Igor Geller ja tema abikaasa Zoja jaotasid veebruaris abielu jooksul soetatud vara ja sellega kaasnevad kohustused perekonnaseaduses sätestatust erinevalt.

Ehitusfirma oleks pidanud 24. aprillil võlakirjainvestoreile tagasi maksma 129 miljonit krooni koos 6%-lise intressi ja kuue kuu Euriboriga. Paar päeva hiljem teatas Geller, et peab läbirääkimisi võlakirjaemissiooni kustutamise tähtaegade pikendamise üle.

Maksehäireregistri andmetel võlgneb Kolle alates selle aasta jaanuarist pangale üle miljoni krooni. Maksuametile on firma võlgu ligi 2 miljonit krooni pluss viivised.

Äri- ja usuperekonnad Sõnajalad lasid selle aasta märtsis teha kanded abieluvararegistrisse. Viivi ja Oleg Sõnajala vara jagamise kanne tehti 10. märtsil ning Siiri ja Andres Sõnajala oma 13. märtsil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing