Justiitsministeerium: täitmata ametikohti pole aastaid olnud

21. mai 2009, 11:43

Täitmata ametikohti ei ole
justiitsministeeriumis juba aastaid olnud ning kärbime töötajate
reaalseid palku, selgitas ministeeriumi pressiesindaja.

Eesti riigi lisaeelarves vähendasid ministeeriumid kulusid kokku 1,8 miljardit krooni ning kõik ministeeriumid vähendasid palgafondi poole aasta pealt kaheksa protsenti. "Justiitsministeerium on juba vähendanud töötajate reaalseid palkasid 1. märtsist 7% ning vähendab veel," ütles ministeeriumi pressiesindaja Diana Kõmmus.

Ta rääkis, et täitmata ametikohti ei ole justiitsministeeriumis juba aastaid olnud, seega neid kärpida ei saa. Möödunud aasta lõpus koondati justiitsministeeriumis reaalselt kaks inimest ning lisaks paigutati kolm inimest, kelle ametikohad koondati, ministeeriumi siseselt ümber teistele ametikohtadele. Neilt oli inimene hiljuti lahkunud kas lapsehoolduspuhkusele või suundunud uuele töökohale.

"Lisaks, kuna kolme ametikoha osas oli koondamisvajadust võimalik varasemalt ette näha, siis töötaja omal soovil lahkumisel tema asemele uut inimest tööle ei võetud," sõnas Kõmmus.

Ministeeriumi pressiesindaja selgitas, et justiitsministeeriumis on toimunud ümberstruktureerimised töö efektiivsemaks muutmiseks praktiliselt igal aastal alates 1999. aastast. Kümne aasta jooksul on koondatud enam kui veerand ministeeriumi töötajatest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. May 2009, 12:56
Otsi:

Ava täpsem otsing