Reformar: Laar irvitab rahvale näkku, Padar lasi rahanduse põhja

04. juuni 2009, 13:05

Reformierakonna liige, riigikogulane Kalle
Palling süüdistab enda ajaveebis rängalt IRLi esimeest Mart Laari ja
eksrahandusministrit Ivari Padarit. Esimene irvitavat Eesti rahvale
näkku ja teine "jagas töö tegemise asemel ja Brüsselisse pääsemise nimel
laatadel õhupalle".

Reformierakond kinnitas, et see on Pallingi isiklik seisukoht, mitte erakonna oma.

"Mitmeid pikki päevi kestnud koalitsiooniläbirääkimised olid IRLi läbirääkija ja erakonna esimehe Mart Laari näkku irvitamine kogu Eesti rahvale. Egas muidu poleks ka erakondade volikogusid nii viimasele minutile lükatud, kui poleks olnud varem plaani kogu sellele raskele tööle vett peale tõmmata. Laar teadis, et erakond tema selja taga ei usalda teda ja sellepärast ka tema pingutused olid pealtnäha suured, kuid sisuliselt Eesti riigi tuleviku parandamise suhtes olematud," noris Palling koalitsioonipartneriga tüli.

Pallingu arvates teeb olukorra eriti häbiväärseks see, et "just kõige rohkem pidurdav ja oma ninaesise pärast muretsev erakond kasutab oma nimes sõna Isamaa". "Loodan, et lähiajal suudavad nad end ümber nimetada mõne neile sobilikuma nimega ja mitte lörtsima sõna Isamaa," prahvatas oravaparteilane.

Lisaks tigetses ta ka eksminister Padariga. "Eelmine rahandusminister, kes samuti töö tegemise asemel ja Brüsselisse pääsemise nimel laatadel õhupalle jagas, põhjustas kaose riigi rahanduspoliitikas," iseloomustas ta.

Reformierakondlase sõnul on nüüd kätte jõudnud aeg, kus "siis ka teine koalitsioonipartner on esiplaanile seadnud edu Euroopa Parlamendi valimistel ja taamale on jäänud nende enda suure loosungina välja käidud "Õiged otsused raskel ajal"".

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. June 2009, 14:16
Otsi:

Ava täpsem otsing